• GENEL BAKIŞ
    • MINI Cooper Coupé
    • MINI Cooper S Coupé
 
 

MINI COOPER COUPÉ

 

SAFKAN BİR ATLET.

 

MINI Cooper Coupé’nin genleri yalnızca sportif sürüş hedefine göre programlanmıştır. Bu nedenle, orijinal bir iki kişilik otomobil olarak, tüm MINI dizisinin en hafifidir.

Yüksüz ağırlığının düşük olması ve 122 bg’lik güçlü motoru sayesinde, MINI Coupé sıfırdan 100 km/sa hıza yalnızca 9.0 saniyede erişir.

“Go” kelimesinin hediyesi: 204 km/sa azami hıza kadar devam eden o benzersiz go-kart duygusu. Alçak ağırlık merkezi, çevik yürüyen aksamı ve yüksek torklu motoru, onu dar caddeler ve keskin virajlar arayan bir macerapereste dönüştürür.

Ancak, vites küçültmeden yola devam edebileceğinden, hızlı düzlüklerde de durdurulması söz konusu değildir. 80 km/sa’in üzerindeki hızlarda uzayan ve kaldırma kuvvetini azaltan elektrikli arka spoyler sayesinde, uygun yol tutuşu elde edilir.

 

Sürücü bu büyük miktardaki gücü kullanıma sokarken, yakıt tüketimini de oldukça makul bir seviyede tutabilir. MINIMALISM sayesinde, ortalama standart tüketim yalnızca 5,4 lt/100 km seviyesindedir. Aşağıdaki teknolojiler yakıt tasarrufu yapılmasına yardımcı olur. Otomatik Start Stop işlevi, otomobil durdurulduğunda ve trafik ışıklarında beklerken motoru otomatik olarak kapatır. Fren Enerjisi Yeniden Üretimi, sürücünün ayağının gaz pedalı üzerinde olmadığı durumlarda alternatörün aküyü şarj edeceği anlamına gelir. Vites Değiştirme Göstergesi, maksimum tasarruf için, en iyi vites değiştirme zamanını gösterir.