** Gösterilen yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu değerleri onay işlemleri sırasında yürürlükte olan Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’de belirtilen ölçüm yöntemine göre hesaplanmıştır. 
 

Belirtilen aralıklar seçilen jant ve lastik boyutlarındaki farklılıkları göz önünde bulundurur. Değerler yeni WLTP test döngüsünü temel alır ve karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülmüştür. 
 

Bu otomobiller için yine CO2 emisyonunu temel alan vergi diğer harçlar hesaplanırken burada belirtilenlerden farklı değerler geçerlidir.

 

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Almanya adresinden ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşılabilir.