20 KASIM 2017

 MINI DÜNYANIN İLK MINI LIVING BİNASINI ŞANGAY’DA İNŞA EDİYOR.

MINI DÜNYANIN İLK MINI LIVING BİNASINI ŞANGAY’DA İNŞA EDİYOR.

Şehirleşme hız kazanırken büyük şehirlerde cazip yaşam alanlarının sayısı da azalıyor. Her geçen gün, dünyaya bıraktığı karbon ayak izini azaltmaya çalışan insan sayısı artış gösteriyor. MINI LIVING sayesinde, MINI bu gelişmelere katkıda bulunarak Çin’in ilk birlikte yaşam projesini hayata geçiriyor. MINI, Çinli Nova Property Investment Co. firmasıyla birlikte çalışarak Şangay’ın Jing’An semtindeki kullanılmayan bir endüstri kompleksini dairelerden, çalışma alanlarından ve kültür/hobi alanlarından oluşan çok katmanlı bir birlikte yaşam girişimine dönüştürüyor. Dönüştürme işine bu yılın sonundan önce başlanacağı kararlaştırıldı.


2016 yılında başlatılan MINI LIVING, markanın “Yaratıcı Alan Kullanımı” sloganıyla paralel olarak minimal alanlarda yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan yeni tür yaşam konseptlerini inceledi. Şangay’daki proje, MINI’nin önceki girişimlerini kapsayan konseptin ilk gez gerçek bir binaya uygulanmasına sahne oluyor. Eski bir boya fabrikası, çalışma, iletişim ve yaşam alanlarıyla şehirli, canlı bir alana dönüştürülecek. MINI LIVING burada maksimum kişisel esneklik ve iyileştirilmiş alan kullanımı konseptinin bir parçası olarak daireler, rezerve edilebilir çalışma alanları ve paylaşılarak kullanılan araçlar gibi hizmetler sunacak. Paylaştıkça daha fazla kazanıldığını benimseyen MINI LIVING düşüncesi, yalnızca bina sakinlerini değil tüm şehri ilgilendiriyor. Gerçekten de MINI LIVING kompleksinin bazı bölümleri daha geniş bir topluluğa açık olacak.


MINI, Rolls Royce, BMW Motorrad, BMW Group Müşteri Deneyimi ve Dijital Ticari İnovasyon’dan sorumlu BMW AG Yönetim Kurulu Üyesi Peter Schwarzenbauer konuyu şöyle açıklıyor; “MINI her zaman şehirli bir marka oldu. Şehrin nabzını tutmanın yanı sıra, bu nabza enerji de verdi. MINI’de mevcut alanı akıllı şekilde kullanma konusunda çok deneyimliyiz. 1959 yılında Klasik Mini çok küçük bir alanda bu deneyimi en üst düzeye çıkarmıştı. MINI LIVING, otomobillerden edindiğimiz bu deneyimi yaşam alanlarımıza da uyguluyor. Şehirdeki yaşam alanı fikrini yeniden ele alıyoruz ve cazip, ihtiyaca yönelik yaşam konseptleri geliştiriyoruz. Burada hedefimiz çok küçük bir alan içinde çok yüksek kaliteli bir yaşam sunmaktır.”. Peter Schwarzenbauer Kasım ayının başında Şangay’da MINI’nin Urban Matters marka etkinliğinde Nova Property ile bir sözleşme imzaladı.

MINI DÜNYANIN İLK MINI LIVING BİNASINI ŞANGAY’DA İNŞA EDİYOR.

MINI LIVING. YAŞADIĞINIZ YERDEN ÇOK DAHA FAZLASI.

Şangay’daki MINI LIVING projesi yenilikçi bir birlikte yaşam konseptini temel alıyor. Şehrin merkezindeki gelişmiş Jing’An semtinin geleceği parlak bir bölgesinde altı binadan oluşan bir grup canlı bir şehir ortamına dönüştürülecek. MINI LIVING bekarlar, paylaşmayı sevenler ile kısa, orta vadeli ve uzun süreli kiralama yapmayı düşünen aileler için ev seçeneği sunacak. Uluslararası, modern ve sade bir iç tasarımla karaktere sahip daireler, Şangay’ın tarihine yönelik referanslar da içeriyor. Küçük metrekareye sahip bir dairede yaşamak bazı şeylerden mahrum olacağınız anlamına gelmiyor. Daireye sığmayan her şey (nesneler ve aktiviteler) komşu alanlarda barındırılabiliyor.


MINI LIVING toplulukla birliktelik deneyimi de sunuyor. Geniş lobiler zaman geçirmek için mükemmel bir alan sunarken sergi alanları ve pazar da sizi daha yakından bakmaya davet ediyor. Mevcut tesisler arasında Şangay’da başka yerlerde yaşayanların da yararlanabileceği bahçeler, oyun alanları, dükkanlar ve restoranlar var. MINI LIVING yalnızca sakinlerinin arasında değil, şehrin diğer yerlerinde yaşayanların arasında da sosyal etkileşimi teşvik ediyor. Ne de olsa MINI LIVING’in temel hedeflerinden biri insanları bir araya getirmek ve deneyimleri paylaşmaya cesaretlendirmek.


MINI Marka Stratejisi ve Ticari İnovasyon Başkanı Esther Bahne şunları söylüyor; “ MINI LIVING ile büyük şehirlerin kiralama pazarında gerçek bir alternatif yaratmayı hedefliyoruz. Oturanlarına uyum sağlayan, esnek ve nefes almak için yeri olan bir alan sunuyoruz. MINI LIVING, sakinlerine gerekli mahremiyeti sunarken aynı zamanda farklı insanlarla da iletişim kurmalarını sağlıyor. Yeni bir şehre uyum sağlamanın ilk adımlarını daha kolay hale getiriyor. Buradaki fikir, oturanların kendilerini gerçekten evlerinde hissetmelerini sağlamak.”.


Yaşama alanının yanı sıra proje dijital olarak erişilebilen ek hizmetler de sunuyor. Örneğin, oturanlar restoran rezervasyonu yapabiliyor, oda temizleme ve servis alabiliyor, yiyecek sipariş edebiliyor ve ulaşım seçeneklerini kiralayabiliyorlar. MINI LIVING, mevcut alanın akıllı bir şekilde nasıl kullanılabileceğini gösterirken aynı zamanda bir dizi dijital hizmet için kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor.

MINI DÜNYANIN İLK MINI LIVING BİNASINI ŞANGAY’DA İNŞA EDİYOR.
HABERLERİ GÖRÜNTÜLE