Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

MINI'niz - dış tasarım MINI'niz - iç tasarım

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

The all-electric MINI side view
MINI ELECTRIC
MINI 3-KAPI
MINI 3-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI CABRIO
MINI CLUBMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI John Cooper Works side view
MINI John Cooper Works logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
Elektrikli MINI, siyah ve beyaz renklerde, ön yandan görünüm Elektrikli MINI, siyah ve beyaz renklerde, ön yandan görünüm

TAMAMEN ELEKTRİKLİ MINI.

285.000 TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA*

TAMAMEN ELEKTRİKLİ OTOMOBİL SÜRÜŞ STİLİNİZE NE KADAR UYGUN?

Gelecek parlak ve elektrikli. Yine de ikna olmadıysanız, bu otomobilin alışkanlıklarınıza ve sürüş tarzınıza uyum sağlayacağı birden çok cazip özelliği mevcut. Elektrikli geleceğe hazır olun.
The all-electric MINI The all-electric MINI

232 km

Menzil (WLTP)

2,5 saat

AC 11kW’da %80 batarya doluluğu

32,6 kWsa

Batarya kapasitesi (net, 28,9 kWsa)

30 dk

DC 50kW’da %80 batarya doluluğu

50 kW

Hızlı şarja uygun üretildi.

230 V

Ev tipi şarj kablosu dahildir.

The all-electric MINI The all-electric MINI
Elektrikli MINI – şarj – fiş Elektrikli MINI – şarj – fiş

HER GÜNE DOLU BİR DEPO ŞARJLA BAŞLAYIN.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1

Gecede şarj

1

Haftalık sürüş

The all-electric MINI The all-electric MINI

YAŞAMIN YENİ RİTMİ.

Tamamen elektrikli MINI’yi sürmeye başladığınız andan itibaren keyifli sürüş performansının, sessiz verimliliğin, akıcı ve güçlü hızlanmanın keyfini çıkarırsınız. Tamamen elektrikli MINI, yepyeni alışkanlıkları ve yeni bir yaşam tarzını önünüze serer. Ne de olsa ihtiyacınız olan “yakıtı” evinizde istediğiniz zaman “doldurabilirsiniz”.
Elektrikli MINI – şarj – ev tipi priz

PRİZE EVDE TAKIN.

Evinizde şarj etmek için karmaşık kurulumlara veya ünitelere ihtiyacınız yok. Tüm yapmanız gereken 230 volt gücünde (SchuKo) herhangi bir geleneksel ev tipi prize takmak ve arkanıza yaslanmak.

Yaptığımız araştırmalar otomobilini işe gidip gelmek için kullanan bir kişinin ortalama günlük olarak MINI Cooper SE’nin bataryasının %20’sini kullandığını gösteriyor. Normal ev tipi bir elektrik prizi kullansanız bile bataryanın %20’si yaklaşık 3 saatte şarj edilebilir. Elbette standart şarj kablosu ve adaptörü, tamamen elektrikli yeni MINI ile birlikte sunulur.

İsteğe bağlı bir Mode 3 kablosuyla park ettiğiniz her yerde şarj edebilirsiniz.

UYURKEN BİLE ŞARJ EDEBİLİRSİNİZ.

Her şeye sahip olmanız artık mümkün. Tamamen dinlenmiş bir şekilde uyanın ve güne “enerji dolu bir depo” ile başlayın.

Tıpkı bir cep telefonu gibi tamamen elektrikli MINI’nizi ev tipi bir elektrik prizine geceden takabilir, böylece tamamen şarj edebilirsiniz (yaklaşık 15 saat).

Otomobilinizi bodrumda bir garaja park ediyorsanız ev sahibinize garajınıza basit bir SchuKo prizi takmanın mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz.

Elektrikli MINI – evde şarj – kablo ve priz

MERAK ETTİKLERİNİZ.

İlginç bir bilgi verelim. Evde kullanılan elektrik kilovat/saat üzerinden hesaplandığından MINI’nizi daha hızlı veya daha yavaş şarj etmek mali açıdan sizin için herhangi bir fark yaratmaz.
Elektrikli MINI – MINI Wallbox – evde şarj

WALLBOX.

Evde veya tatildeyken standart şarj kablosunu her zaman kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra premium kalite MINI Wallbox evde günlük şarj işlemleri için size rahat ve daha hızlı bir alternatif sunar.

Rakamlar elbette değişiklik gösterebilir; trifaze 11kW şarj kapasiteli wallbox bağlantısı ile yaklaşık 3 kat daha hızlı şarj süresi sağlanır. Bu kapasite ile yaklaşık 2.5 saat içerisinde bataryanın %80’i dolana kadar, yaklaşık 3 saat içerisinde de %100’ü dolana kadar MINI’niz şarj olabilir. Fakat genelde ev tipi şarj istasyonu için kapasite, maksimum 7,4 kW’ya uygundur. Elektrikli MINI, 7,4 kW kapasitesi olan istasyonlarda 3,5 saat içerisinde bataryanın %80’i dolana kadar; yaklaşık 4- 4,5 saat içinde de tamamen şarj olur.

Wallbox kurulumu için onaylı bir elektrik teknisyeninden uzman yardımı almanız gerekir. MINI Wallbox kurulumuyla ilgileniyorsanız size yakın bir uzman bulmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Elektrikli MINI – park ve şarj – şarj işlemi Elektrikli MINI – park ve şarj – şarj işlemi

PARK EDİN. ŞARJ EDİN.

The all-electric MINI The all-electric MINI

Yaklaşık 20x daha hızlı

(50 kW DC** şarj istasyonunda)

0

Zaman kaybı

The all-electric MINI The all-electric MINI

EVDEN UZAKTA ŞARJ.

MINI’mizi kullanmayı çok seviyor olsak da, günün büyük bir bölümünde park etmek durumundayız.
Elektrikli MINI – ev dışı şarj – işte

Park sürenizi iki kez değerlendirin.

Tamamen elektrikli MINI’nizle bu süreyi halka açık park yerlerinde, sayıları her geçen gün artan şarj istasyonlarından faydalanarak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Her geçen gün daha fazla süpermarket, alışveriş merkezi ve mobilya mağazası otoparklarında AC ve DC** şarj istasyonlarını veya trifaze şarj cihazlarını ücretsiz olarak kullanıma sunuyor. Giderek çok daha fazla sayıda otel çevre farkındalığına sahip oluyor ve elektrikli otomobili olan müşterileri ağırlamak için daha fazla çaba harcıyor. Bazı çok katlı otoparklar da ek bir maliyet olmaksızın elektrikli park yerleri sunuyor.

Esnek ve temiz.

Tamamen elektrikli MINI’nizi halka açık 11 kW şarj istasyonlarında isteğe bağlı AC kablosu kullanarak şarj edebilirsiniz.

Birçok ev dışı şarj istasyonu, Tip 2 konektörü aracılığıyla alternatif akım (AC) ve kombine şarj sistemi ile uyumlu maksimum 50 kW elektrik gücü sunan doğru akımla (DC**) donatılmıştır.

Elektrikli MINI – ev dışı şarj – CCS
Elektrikli MINI – işte şarj – SchuKo

ENERJİ = İŞ/SAAT.

İşyerinizde otomobilinizi park ettiğiniz bir alan varsa işvereniniz, bu alana siz ve diğer iş arkadaşlarınız için şarj alanları kurmayı değerlendirebilir. Evde şarj ile aynı koşullar geçerlidir. Otomobilinizi uzun süre için park ediyorsanız yüksek gerilim gerekli değildir. Tüm ihtiyacınız olan standart bir ev tipi (SchuKo) prizdir. böylelikle eve dönüş yolculuğunuzu tam dolu bir bataryayla gerçekleştirebilirsiniz.

Kombine şarj sistemi (Combined Charging System-CCS) tarafından tedarik edilen yüksek şarj gücü, daha uzun mesafeler için şarj ettiğinizde kullanılabilir.

Elektrikli MINI – ChargeNow – ödeme Elektrikli MINI – ChargeNow – ödeme

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ AĞI ELİNİZİN ALTINDA.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1 kart

İle hazırsınız.

600+

Her gün artan şarj istasyonu

The all-electric MINI The all-electric MINI

HEPİMİZ BİRİMİZ. BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN.

MINI Electric Türkiye’nin en büyük hızlı şarj istasyonları ağına erişiminizi sağlamak amacıyla Eşarj ile iş birliği yapıyor. Bütün ihtiyacınız olan tek bir RFID şarj kartı.

Elektrikli MINI – ChargeNow – MINI Connected

NE ZAMAN İSTERSENİZ ŞARJ EDİN.

Eşarj size Türkiye genelinde 280’in üzerinde şarj noktasına erişim sunuyor.

Şarj işleminizi akıllı telefonunuzu veya RFID kartınızı kullanarak rahatlıkla başlatabilirsiniz. Ücretlendirme dakika bazında yapılır, ücretlendirilen kalemler ve ilgili maliyetler için aylık detaylı bir ekstre gönderilir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Eşarj hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve tüm şarj istasyonlarının etkileşimli bir haritasını bulabilirsiniz.

Elektrikli MINI – ChargeNow – şarj istasyonları Elektrikli MINI – ChargeNow – şarj istasyonları

GİTTİĞİNİZ HER YERDE.

The all-electric MINI The all-electric MINI

%100

Genel Bakış

Şarj olanakları

The all-electric MINI The all-electric MINI

ELEKTRİK HER YERDE.

İster bir hafta sonu kaçamağı ister başka şehirde yaşayan bir arkadaşınızı ziyaret için olsun, tamamen elektrikli MINI’niz eksiksiz donanımıyla hazır.
Elektrikli MINI – şarj – uyumluluk

UYUMLULUK = TAMAMEN ESNEKLİK.

AC ve DC şarj istasyonlarına uyumlu konektörler sayesinde genel bir esnekliğe sahip olurken, her tip şarj istasyonundan yararlanabilirsiniz.

MINI’nizin şarj performansı ve kapasitesi sayesinde gideceğiniz yere ulaşmak için birçok farklı yol kullanabilirsiniz, bu sırada çeşitli şarj seçenekleri her zaman elinizin altında olur.

HER ZAMAN GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE.

Tamamen elektrikli MINI’niz Eşarj uygulaması sayesinde yolculuk rehberinizi hazırlamanıza ve canlı rota planı yapmanıza yardımcı olabilir.
Elektrikli MINI – ChargeNow – rota planlama
Elektrikli MINI – ideal rotalar – e-mobilite topluluğu

HER YOLCULUK BİR KEŞİFTİR.

Çok daha detaylı bir seyahat planı tercih ederseniz ideal seyir hızı veya en kestirme rota gibi konularda hesaplamalarınıza yardımcı olan ve günden güne büyüyen e-mobilite topluluğu tarafından sağlanan bir dizi ek yöntem de mevcuttur.

Elektrikli MINI – tasarruf – 0 emisyon Elektrikli MINI – tasarruf – 0 emisyon

BİRÇOK AÇIDAN TASARRUF EDİN.

The all-electric MINI The all-electric MINI

0 bakım

8 yıl / 100.000 km batarya ömrü

0 CO2

Yerel emisyon

The all-electric MINI The all-electric MINI

DÜNYAYI KURTARMAYA YARDIMCI OLURKEN BÜTÇENİZDEN DE TASARRUF EDEBİLİRSİNİZ.

Elektrikli mobilite çevreye yarar sağlarken doğru şekilde kullanıldığında cebinizin de dostu olabilir.
Elektrikli MINI – güç aktarım organları – tasarruf

DÜŞÜK SEVİYEDE AŞINMA VE YIPRANMA.

Tamamen elektrikli MINI güç aktarım organları içten yanmalı bir motora göre daha az çalışan parçadan oluşur. Bu sayede zaman içinde onarılması veya değiştirilmesi gereken parça sayısı daha azdır.

REJENERATİF FRENLEME.

Tamamen elektrikli MINI’niz motoru bir jeneratör olarak kullanarak fren enerjisini elektriğe dönüştürür ve hız azalttığınız her an gücün bir miktarını bataryaya aktarır.

Rejeneratif frenleme adı verilen bu yöntem, aynı zamanda fren disklerini korur ve fren disklerinin sürtünmesinden kaynaklanan ince toz partiküllerinin oluşmasını önler.

Elektrikli MINI – frenler – rejeneratif fren

CEBİNİZ İÇİN İYİ. ÇEVRE İÇİN HARİKA

Örnek hesaplamalarda benzinli motora kıyasla yıllık 15.000 km mesafede ne kadar CO2, yakıt ve servis masrafından tasarruf edebileceğinizi görebilirsiniz.

Koşullar:

  1. Güncel benzin ve kWsa fiyatları
  2. Elektrikli otomobiller vergi indirimi alır
  3. Tamamen elektrikli MINI ev dışında veya evde %100 yenilenebilir enerjiyle şarj edilebilir

 

The all-electric MINI The all-electric MINI

BENZİNLİ MOTORLAR:

780 litre/yıl

16 tam dolu depo

yaklaşık 1.200 €1

+ yaklaşık 260 € ek maliyet

1.460 €/yıl

1.800 kg3 CO2

TAMAMEN ELEKTRİKLİ MINI:

2.150 kWsa/yıl

58 şarj döngüsü

yaklaşık 560 €1

+ yaklaşık 120 €2 ek maliyet

680 €/yıl

0 kg3 CO2

The all-electric MINI The all-electric MINI


Refine savings


Intro text

Mini electric
General vehicle
Savings

Disclaimer text

ŞARJ HESAPLAYICI.

Günlük kullanım mesafeniz aşağıdaki gibi ise:
km
0 km 200 km
haftada bir tam şarj gerekir
x
oranında şarj edilmesi gerekir
%
benzer bir benzinli otomobile göre tasarruf miktarınız

GECE EVDE ŞARJ:

sa süre
maliyet
sa süre
maliyet

EV DIŞINDA ŞARJ:

sa süre
maliyet
sa süre
maliyet
 

SIKÇA SORULAN SORULAR.

EVDE ŞARJ.

Wallbox’ı nasıl kurabilirim?

MINI Wallbox’ınızı doğru bir şekilde kurmak için Eşarj kurulum hizmetimizden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Eşarj’ın yanı sıra bu hizmeti MINI Yetkili Servislerinden de alabilirsiniz.

Şarj istasyonunun bağlantısı için ek bir çalışma gerekirse Eşarj teknisyenleri size hizmet sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kısaca avantajları:

  • Bulunduğunuz yerdeki elektrik bağlantısı gerekliliklerinin incelenmesi
  • Kişisel park durumunuza göre en uygun kurulum yeri tavsiyesi
  • Seçtiğiniz yerde kurulum, bağlantı ve çalıştırma (2 m yüzey kablo montajı dahildir)
  • Şarj işlemi hakkında bilgilendirme
  • 24 ay garanti

Garajımda hangi gereklilikler olmalı?

En az 16 A sigorta korumalı trifaze bağlantı tavsiye ederiz, bu sayede otomobile 11 kW güç besleme yapılabilir. 32 A sigorta korumalı trifaze bağlantı gelecekteki teknolojilerden de yararlanabilmenizi sağlar. Tüm PHEV otomobiller MINI Wallbox Essential kullanılarak maks. 3,7 kW tek fazlı beslemeyle şarj edilebilir.

MINI Wallbox ESSENTIAL avantajı nedir?

Daha kısa şarj süresi: Maksimum 7,4 kW (tek fazlı) veya 11 kW (trifaze), 5,0 m kablo uzunluğu, basit kablo kullanımı, entegre kusurlu akım algılama ("DC kaçağı")

Wallbox’ı diğer üreticilere ait otomobilleri şarj etmek için de kullanabilir miyim?

Evet, ‘Type 2’ standartlarında veya kombine şarj sistemi (CCS) ile uyumlu bir fiş kullanıldığında bu mümkündür.

MINI Wallbox ESSENTIAL kablosunun uzunluğu nedir?

5 metredir, Wallbox’a sağlam bir şekilde takılıdır.

Kablo Wallbox’tan ayrılabilir mi?

Hayır.

Wallbox’ı dışarıya kurabilir miyim?

Evet, MINI Wallbox Essential IP 54 koruma sınıfı kapsamında dış mekan kullanım onayına sahiptir. Yani hava koşullarına karşı koruma gerekmez. Wallbox dış mekanda kullanım için geliştirilmiş ve onaylanmıştır. Ancak konfor açısından iç mekanda kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu sayede kış aylarında Wallbox üzerinde kar birikimi ve buz oluşması önlenir, Wallbox’ınızın kir ve yosuna karşı daha uzun süreyle korunmasını sağlar.

Wallbox radyasyon yayıyor mu?

Hayır. MINI Wallbox Essential’ın radyasyon yaymadığı kapsamlı elektromanyetik tolerans testleriyle onaylanmıştır.

Wallbox’ı kilitleyebilir miyim?

Şarj işlemi sırasında şarj kablosu kilitlenir, bu işlem otomobili de kilitler. MINI Connected uygulaması kullanılmasa bile kilitlenebilir.

Birkaç hafta evde olmadığımda bile otomobil Wallbox’a sürekli bağlı kalabilir mi?

Evet, ancak bu düşük bir oranda da olsa sürekli enerji tüketileceği anlamına gelir.

Wallbox’ta bir sorun olduğunda kiminle iletişime geçmeliyim?

Wallbox kurulumunun ardından beklenmedik sorunlar meydana gelirse veya Wallbox’ınız arızalıysa MINI arıza ve kaza çağrı merkezinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. MINI arıza ve kaza çağrı merkezi: 444 22 99

MINI’mi nerede şarj edebilirim?

Evde, işyerinizde veya halka açık alanlarda şarj edebilirsiniz. Türkiye’de şehiriçlerinde ve otoyollarda yaklaşık 600 adet halka açık şarj noktası bulunmaktadır.

Nerelerde Şarj İstasyonu var?

Büyükşehirlerin çoğunda cok geniş şarj altyapısı bulunmaktadır. Özellikle batı illerimizi bağlayan otobanlarda da hızlı şarj uniteleri bulunmaktadır.

Nasıl şarj edebilirim?

Otomobilinizi AC şarj istayonlarında kendi şarj kablonuzu kullanarak, DC şarj istasyonlarında ise cihazın üzerindeki şarj kablolarını kullanarak şarj edebilirsiniz.

Evde şarj işlemi yapabilmek için özel bir altyapı gerekiyor mu?

Otomobilinizi almaya karar verdiğinizde evinize bir teknik keşif ekibi yönlendirilir. Böylelikle evinizin hangi güçte istasyon kurulumuna uygun olduğu belirlenir. Ayrıca, otomobiliniz, herhangi bir ev prizinde de şarj edebileceğiniz standart bir fişle birlikte gelir.

Evde ne kadar sürede şarj ederim?

Elektrikli otomobillerin şarj süresi; otomobilin batarya kapasitesi ve ev tipi şarj istasyonunuzun gücüne gore değişiklik gösterir. Elektrikli MINI’nin AC akım maksimum şarj kapasitesi 11 kVA’dir. Bu kapasite ile yaklaşık 2.5 saat içerisinde bataryanın %80’i dolana kadar, yaklaşık 3 saat içerisinde de %100’ü dolana kadar şarj olabilir. Fakat genelde ev tipi şarj istasyonu için kapasite, maksimum 7,4 kVA’ ya uygundur. Elektrikli MINI, 7,4 kVA kapasitesi olan istasyonlarda 3,5 saat içerisinde bataryanın %80’i dolana kadar; yaklaşık 4- 4,5 saat içinde de tamamen şarj olur.

Ev tipi 230 V enerji kapasiteli prizler ile Elektrikli MINI 12 satte %100 şarj olur.

Otomobiller çoğunlukla %0 şarj ile şarj istasyonuna girmediklerinden, %80’inin ne kadar sürede dolduğu daha önemlidir.

Dışarda ne kadar sürede şarj ederim?

Elektrikli otomobilerin şarj süresi; otomobilin batarya kapasitesi ve bağlandığınız istasyonun gücüne göre değişkenlik gösterir. Elektrikli MINI, 50kw DC istasyonlarda yaklaşık 30dk’da, %80 şarj olur.

1 depo için ne kadar ücret öderim?

Evinizde gece tarifesinden şarj etmeniz durumunda 7TL, tek terimli enerji kullanıyorsanız 13 TL, dışarda DC istasyonlarda yaklaşık 30-35TL ile %80 şarjlanma gerçekleştirebilirsiniz.

Eşarj’a nasıl üye olabilirim?

Eşarj mobil aplikasyonu veya internet sitesi üzerinden üye hesabı oluşturularak üyelik başlatılabilir ve Eşarj kartı talep edilebilir.

Detaylı sorularınız için Eşarj Çağrı Merkezi numarası: 08504337275

Otomobilimi nasıl şarj ederim?

Eşarj istasyonlarında şarjı başlatmak ve durdurmak için tek yapmanız gereken Eşarj kartını okutarak soket ışıklarını ve istasyon ekranını takip etmektir.

Batarya GARANTİSİ ne kadardır?

8 yıl 100.000 kilometre - hangisi önce dolarsa

Batarya tamamen doluyken otomobilin menzili nedir?

WLTP döngüsüne göre yaklaşık 232 km. Sürüş menzili özellikle kişisel sürüş şekli, seçilen rota, hava koşulları ve ısıtma/soğutma gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Yolda kalırsam ne olur?

Şarjın bitmesi nedeniyle yolda kalmamak için; en yakın prize ulaşamaz ve yolda kalırsanız çekici çağırmak çözüm olacaktır.
Mini elektrikli – beyaz ve siyah – önden görünüm

TAMAMEN ELEKTRİKLİ kENDİ MINI’NİZİ TASARLAYIN.

The all-electric MINI side view
MINI ELECTRIC
MINI 3-KAPI
MINI 3-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI CABRIO
MINI CLUBMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI John Cooper Works side view
MINI John Cooper Works logo