Otomobil İçi İzleme. MINI size rehberlik yapar.

MINI Onboard Monitoring. MINI 5 Door Hatchback.

MINI nelere dikkat eder.

Koruyucu meleğiniz.

Entegre otomobil içi bakım sistemi sayesinde MINI otomobiliniz, ne zaman servise ihtiyacı olduğunu anında bilir. Duruma Bağlı Servis (CBS) MINI otomobilinizin sağlığını sürekli olarak izler ve gerçekten servis gerekli olduğunda sizi bilgilendirir. Aynı zamanda standart muayene veya yasal otomobil muayenesi yaklaştığında da sizi uyarır. Sizin için daha iyi, MINI için daha iyi.

Bu özellik şu şekilde çalışır:

MINI otomobilinizin ne sıklıkta servise ihtiyaç duyduğu, otomobilinizin durumuna ve sürüş stilinize bağlıdır. Yerleşik sensörler, fren balataları, motor yağı ve fren sıvısı seviyeleri gibi bileşenleri izler. Tüm bilgiler MINI anahtara kaydedilir, böylelikle MINI Yetkili Servisiniz yalnızca hangi parçaların servise gerek duyduğunu anında görür.

MOTOR YAĞI

Ekran bir sonraki yağ değişimine ne kadar süre kaldığını veya otomobilinizi ne kadar mesafe sürebileceğinizi söyler. Sürüş stilinize bağlı olarak ilk yağ değişimi genellikle 20.000 kilometre sürüşün ardından ve bundan sonra her 30.000 km’den sonradır. Üstelik yağınızı MINI otomobilinizin motorunun gereksinimlerine uygun şekilde özel olarak harmanlanmış ve daha düşük yağlara göre motorunuzu daha sağlıklı tutacak Orijinal MINI Motor Yağı ile değiştiririz.

 

Ön fren balataları.

MINI otomobiliniz yıpranmayı ve aşınmayı izlemek üzere ön aksın solunda yer alan bir sensörden alınan bilgileri değerlendirir. Yani ön fren balatalarınızın ne zaman değiştirilmesi gerektiğini size zamanında bildirir.

 

Arka fren balataları.

MINI otomobiliniz yıpranmayı ve aşınmayı takip etmek amacıyla, arka aksın sağında yer alan bir sensörden alınan bilgileri değerlendirir. Yani arka fren balatalarınızın ne zaman değişmesi gerektiğini size zamanında bildirir.

 

Otomobil kontrolü.

MINI frenlerin, direksiyonun, şanzımanın test edilmesi ve diğer önemli kontroller de dahil olmak üzere, tam bir muayenenin ne zaman gerektiğini size hatırlatır. Sabit aralıklarla gitmek yerine MINI otomobiliniz, onu ne sıklıkla kullandığınızı ve sürüş şeklinizi göz önünde bulundurarak ne zaman servis ihtiyacı olduğunu hesaplar. Kısacası otomobiliniz yalnızca gerekli olduğunda servis görür.

 

Fren hidroliği.

Bir düğmeye basarak MINI otomobilinizin genellikle iki yılda bir yapılması gereken bir işlem olan, hidrolik yağının değiştirilmesinin gerekip gerekmediğini size söylemesini sağlayın.

MINI Connected. Akıllı sürüş.

MINI otomobiliniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olun ve büyük, kolay okunan ekranla internete bağlanın.

MINI easy-read display. MINI Dashboard.