The NEw MINI Family
MINI J01

YENİ TAMAMEN ELEKTRİKLİ MINI COOPER.
SENİ TEKRAR GÖRMEK NE GÜZEL.

Minmalist to the Max

SADELİKTEN DAHA FAZLASINA.

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper, sadeliği en karizmatik şekilde yansıtıyor. "Az daha fazladır" tasarım anlayışımızı yansıtarak fazla unsurları ortadan kaldırdık ve azalttık, azalttık ve daha da azalttık. Temiz ve pürüzsüz yüzeyleri, şık çizgileri ve dengeli oranlarıyla dış tasarım, kendinden emin, çarpıcı bir forma titizlikle işlendi.
OLED display

OLED, OLED OLED OLED.

Gösterge panelinizin atan kalbi ve odak noktası tamamen yeni, şaşırtıcı derecede ince orta gösterge ekranı. 240 mm çapında üstün OLED teknolojisi kullanılarak üretilmiş yüksek kaliteli camı; ona farklı ve minimalist bir görünüm kazandırıyor. Bu ekran, bir gösterge panelinin yanı sıra araç içi bilgi-eğlence ve yardım merkeziniz olarak da hizmet veriyor. Bu dairesel OLED ekran dünya çapında bir ilk olarak karşımıza çıkıyor.
Rear Image of Car

BAĞLILIĞIMIZ.

MINI olarak, MINI performansını ve ikonik tasarımı sağlam çevresel unsurlarla birleştiren bir dengeye öncülük etmeye kararlıyız. Bu bağlılık eylemlerimizden doğar. Artık sürdürülebilir, kısmen geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak tamamen hayvan dostu, deri içermeyen bir iç mekan sunuyoruz. Gösterge panelleri, kapı panelleri ve kapaklar için 2 boyutlu düz örgü malzememiz, %90'dan fazla geri dönüştürülmüş polyester liflerden üretiliyor. Ve yeni nesil jantlarımız artık %70'e kadar ikincil alüminyumdan üretiliyor.
MINI U25

YENİ MINI COUNTRYMAN.
SENİ TEKRAR GÖRMEK NE GÜZEL.

Minmalist to the Max

ÇAĞDAŞ MINI-MALİZM.

Karmaşayı azalttık ve en çok sevdiğiniz özellikleri daha da artırdık.Geriye sadece sağlam görünüm, şık çizgiler ve %100 durdurulamaz MINI ruhu kaldı. Bu, sizi heyecan verici yerlere son derece konforlu bir şekilde götürmek için tasarlanmış bir SUV. Sizi güvenilir bir şekilde taşıyan, tamamen elektrikli suç ortağınız; şimdi daha fazla MINI Countryman cesareti ve diğer her şeyden daha azıyla.
OLED display

AKILLI KONFOR VE KOLAYLIK.

Tasarımcılarımız, farklı eklemelerin hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirilmesine olanak sağlayan akıllı bir Seyahat ve Konfor Sistemi geliştirdiler. Tabletleriniz için tutucular, elbise askıları ve çantalarınız için kullanılanacığınız kancalar ön koltukların sırt dayanaklarına güvenli bir şekilde takılabilir. Akıllı katlanabilir bardak tutucularla birlikte artık katlanır masalar çalışma veya saklama yüzeyi olarak da takılabilmektedir.
Rear Image of Car

GO-KART HİSSİNE SAHİP DİREKSİYON.

Direksiyona dokunduğunuz anda eğlence başlıyor. Zamanın ötesindeki Klasik Mini'den ilham alarak, size daha da yoğun, klasik çağdaş bir MINI go-kart hissi vermek için boyutunu biraz küçülterek onu yeniden tasarladık. Ve artık üçüncü bir kol yerine şık, dekoratif bir kumaş kayış bulunuyor. Sol kontrol paneli sürücü destek sistemlerini aktive etmenizi sağlarken, eğlence ve iletişim fonksiyonlarınızı ise sağ panel üzerinden yönetebilirsiniz.
MINI U25 BEV

YENİ TAMAMEN ELEKTRİKLİ MINI COUNTRYMAN.
SENİ TEKRAR GÖRMEK NE GÜZEL.

Minmalist to the Max

YENİ MALZEMELERLE YENİ YOLLAR AÇIYORUZ.

MINI, tekstil kullanımı aracılığıyla tamamen yeni bir estetik oluşturuyor. Gösterge paneli ve kapı panellerinde kullandığımız yeni malzeme daha konforlu bir ambiyans yaratıyor. Kumaş yüksek kaliteli ve kolay temizlenebilir özellikte. Lüks bir dokunsal deneyim, daha fazla tasarım seçeneği sunuyor ve farklı MINI Deneyim Modları'nda heyecan verici projeksiyonlarınızı göstermek için mükemmel bir tuval görevi görüyor. Konu; his, görünüm ve aşınma direnci olduğunda zorlu kriterleri karşılayan malzemeler geliştirmenin başka yollarını keşfetmeye devam edeceğiz.
OLED display

ELEKTRİKLE DOLU BİR HEYECAN ÖNÜMÜZDE.

Maksimum go-kart hissini elde etmek için tamamen elektrikli MINI Countryman'i geliştirirken temel tasarım kriterlerini uyguladık. Örneğin pil yerleşimiyle birlikte düşük ağırlık merkezi sayesinde sürüş dinamiklerini geliştirdik. Ağırlık dağılımını optimize ederek ve küçük bir direksiyon simidi ile birleştirilmiş doğrudan direksiyon oranını kullanarak heyecan verici MINI yol tutuşunu elde ediyoruz. Lastik genişliğini optimize ederek yan dinamikleri ve kavramayı artırıyoruz. En yeni donanım ve yazılımlar, özellikle Go-Kart Modunda sürüşü daha eğlenceli ve heyecan verici hale getirmemizi sağlıyor.
Rear Image of Car

ÇEVRE DOSTU MALZEME SEÇENEKLERİ.

Artık deri yerine heyecan verici alternatifler sunabildiğimiz için MINI'lerinizde hayvan dostu iç mekan opsiyonları da mevcut. Deriyle aynı üstün kaliteyi ve oturma konforunu sağlayan %100 geri dönüştürülmüş örme kumaşlardan üretilen yenilikçi koltuk yüzeyleri; görünüm, his ve işlevsellik açısından hiçbir taviz verilmemesini sağlıyor. Ve yeni direksiyonlarımız; görünüm, aşınma ve dayanıklılık açısından zorlu kriterlerin tamamını karşılıyor.

BİLGİ AL.

Yeni MINI Ailesi ile ilgili haberler, özel teklifler, ürünler ve hizmetler hakkında bilgi al.

Yeni MINI Cooper

Benzinli motora sahip Yeni MINI Cooper modelinin ise 2024 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanmaktadır.

Yeni MINI Cooper’ın; 2024 yılının birinci çeyreği itibarıyla, MINI Online Store’da yer alacak Yeni MINI Cooper model sayfasındaki Konfigüratör üzerinden “tasarla” butonu aracılığı ile ön rezervayona açılması planlanmaktadır.

Yeni MINI Cooper’ın, 2024 yılının ikinici çeyreği itibarıyla MINI Showroomları’nda test sürüşü imkanıyla, sergilenmeye başlanması planlanmaktadır.

Yeni Tamamen Elektrikli MINI Cooper Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper bir cümleyle nasıl özetlenir?

Cooper modelinin beşinci nesli tamamen elektrikli Cooper 3 Kapı geleneksel MINI tasarımı, Elektrikli go-kart hissi ve etkileyici kullanıcı deneyimi ile MINI DNA'sını tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper hangi model seçenekleri ile sunulmaktadır?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper; 135 kW güce sahip Cooper E ve 160 kW güce sahip Cooper SE modelleri ile sunulmaktadır. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin performans özellikleri nelerdir?

Yeni MINI Cooper E, 184 bg maksimum güç ve 290 Nm maksimum tork üreterek 7.3 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza ulaşabilmektedir. Yeni MINI Cooper E, WLTP değerlerine göre 305 km’ye varan menzile sahip.

Yeni MINI Cooper SE, 218 bg maksimum güç ve 330 Nm maksimum tork üreterek 6.7 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza ulaşabilmektedir. Yeni MINI Cooper SE, WLTP değerlerine göre 402 km’ye varan menzile sahip.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin şarj verileri nelerdir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper E, 305 km'ye varan bir menzile sahip olup, maksimum 75 kW DC Şarj teknolojisi ile 28 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşırken, hızlı şarj teknolojisiyle yaklaşık 11 dakikalık şarj ile 100 km menzile sahip oluyor.  

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper SE, 402 km'ye varan bir menzile sahip olup, maksimum 95 kW DC Şarj teknolojisi ile 30 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşırken, hızlı şarj teknolojisiyle yaklaşık 11 dakikalık şarj ile 100 km menzile sahip oluyor. 

40,7 kWh’lık batarya kapasitesine sahip Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper E, maksimum 11 kWh’lık şarj gücü ile 4 saat 18 dakikada %100 batarya doluluğuna ulaşmaktadır. 

53,5 kWh’lık batarya kapasitesine sahip Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper SE, maksimum 11 kWh’lık şarj gücü ile 5 saat 9 dakikada %100 batarya doluluğuna ulaşmaktadır. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin enerji tüketim verisi nedir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper SE modeli WLTP değerlerine göre 100 km’de 14,09 – 15,03 kWh enerji tüketim verisine sahip olup,  Cooper E modeli WLTP değerlerine göre 100 km’de yaklaşık 14,1 – 14,7 kWh enerji tüketim verisine sahip olması öngörülmektedir.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinde hangi tasarım paketi seçenekleri sunulmaktadır?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin, Classic, Favoured ve John Cooper Works tasarım paketleri ile sunulması planlanmaktadır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinde öne çıkan standart donanımlar nelerdir?

Meraklı bakışları üzerine toplayan Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper, standart olarak sunduğu üst düzey donanımlarıyla premium algıyı bir üst sınıfa çıkarıyor. 

OLED Dijital Gösterge Ekranı, MINI Deneyim Modları, AC Şarj+ , MINI Navigasyon Sistemi, Panorama Cam Tavan, Kablosuz Şarj, 17'' jantlar, Park Asistanı, Sürüş Asistanı, Connected Unlimited donanımları, Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinde standart olarak sunuluyor. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinde öne çıkan donanım özellikleri nelerdir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinde; masaj fonksiyonlu elektrikli koltuklar, İç kamera, Sürüş Asistanı Plus, Connected+ Unlimited, Head-Up Display, Park Asistanı Plus ve 3 boyutlu MINI Navigasyon sistemi öne çıkan donanımlar arasında yer alıyor.

 

Dört çeker seçeneği mevcut mudur?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modeli dört çeker seçeneği ile sunulmamaktadır.

 

Hibrit motor seçeneği olacak mı?

Yeni MINI Cooper modeli hibrit seçeneği ile sunulmamaktadır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper ne zaman satışa sunulacak?

Müşterilerimiz; 2024 yılının ikinci çeyreği itibarıyla, MINI Online Store’da (onlinestore.mini.com.tr) yer alan Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper model sayfasındaki Konfigüratör üzerinden “tasarla” butonu aracılığıyla ön rezervasyon oluşturabileceklerdir. Ayrıca Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper, yılın son çeyreği itibarıyla MINI Yetkili Satıcı Showroomları’nda test sürüşü imkanıyla, sergilenmeye başlanacaktır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin satış fiyatı nedir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Cooper modelinin satış fiyatı, 2024 yılının ikinci çeyreği itibarıyla ön rezervasyon süreciyle birlikte yayınlanacaktır. 

 

Yeni MINI Countryman

Benzinli motora sahip Yeni MINI Countryman C, Countryman S ALL4 ve John Cooper Works Countryman ALL4 modellerinin de 2024 yılının ikinci çeyreği itibarıyla satışa sunulması planlanmaktadır.

Yeni Nesil MINI Countryman’de, Countryman S ALL4 ve JCW Countryman ALL4 modelleri ile akıllı dört çeker seçeneği sunulacaktır.

Yeni MINI Countryman’in; 2024 yılının birinci çeyreği itibarıyla, MINI Online Store’da yer alacak Yeni MINI Countryman model sayfasındaki Konfigüratör üzerinden “tasarla” butonu aracılığı ile ön rezervayona açılması planlanmaktadır.

Yeni MINI Countryman’in, 2024 yılının ikinici çeyreği itibarıyla MINI Showroomları’nda test sürüşü imkanıyla, sergilenmeye başlanması planlanmaktadır.

YENİ TAMAMEN ELEKTRİKLİ MINI COUNTRYMAN HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman bir cümleyle nasıl özetlenir?

Yeni Nesil MINI Ailesinin en büyük otomobili Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman; geliştirilmiş modern tasarımı, elektrikli Go-kart sürüş hissi ve geleneksel MINI DNA'sıyla birlikte, önceki nesline kıyasla 6 cm daha yüksek ve 13 cm daha uzun olan gövde boyutlarıyla genişletilmiş bir yaşam alanı sunarak; SUV segmentinde bir üst seviyeye yükseliyor. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman hangi model seçenekleri sunulmaktadır?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman; önden çekişli Countryman E ve iki motorlu akıllı dört çeker sistemine sahip Countryman SE ALL4 modelleri ile sunulmaktadır. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin performans özellikleri nelerdir?

Tamamen elektrikli Yeni MINI Countryman E, 150 kW / 204 bg güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 8.6 saniyede tamamlayan bu otomobil WLTP değerlerine göre 462 km'ye varan menziliyle öne çıkıyor. 

Yeni MINI Countryman SE ALL4 ise dört tekerlekten çekiş özelliğiyle geliyor. Bu otomobil 230 kW/ 313 bg güç ve 494 Nm tork değerlerine sahip.  0'dan 100 km/s hıza 5.6 saniyede ulaşabilen yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4, WLTP değerlerine göre 433 km'ye varan menzile sahip.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin şarj verileri nelerdir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman E, 462 km'ye varan bir menzile sahip olup, maksimum 130 kW DC Şarj teknolojisi ile 29 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşırken, hızlı şarj teknolojisiyle yaklaşık 8 dakikalık şarj ile 100 km menzile sahip oluyor.  

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4, 433 km'ye varan bir menzile sahip olup, maksimum 130 kW DC Şarj teknolojisi ile 29 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşırken, hızlı şarj teknolojisiyle yaklaşık 8 dakikalık şarj ile 100 km menzile sahip oluyor. 

63,8 kWh’lık batarya kapasitesine sahip Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman, maksimum 22 kWh’lık şarj gücü ile 3 saat 27 dakikada, maksimum 11 kWh’lık şarj gücü ile 6 saat 18 dakikada %100 batarya doluluğuna ulaşmaktadır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin enerji tüketim verisi nedir?

Yeni MINI Countryman E modeli WLTP değerlerine göre 100 km’de 15,9 – 17,4 kWh enerji tüketirken, Yeni MINI Countryman SE ALL4  modeli WLTP değerlerine göre 100 km’de 17,0 – 18,5 kWh enerji tüketim verisine sahip.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinde hangi tasarım paketi seçenekleri sunulmaktadır?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin Classic, Favoured ve John Cooper Works tasarım paketleri ile sunulması planlanmaktadır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinde öne çıkan standart donanımlar nelerdir?

Meraklı bakışları üzerine toplayan Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman, standart olarak sunduğu üst düzey donanımlarıyla premium algıyı bir üst sınıfa çıkarıyor. 

OLED Dijital Gösterge Ekranı, MINI Deneyim Modları, AC Şarj+, MINI Navigasyon Sistemi, Panorama Cam Tavan, Kablosuz Şarj, Park Asistanı, Sürüş Asistanı, Connected Unlimited, tavan rayları, Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinde standart olarak sunuluyor.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinde öne çıkan donanım özellikleri nelerdir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinde; masaj fonksiyonlu elektrikli koltuklar, İç kamera, Sürüş Asistanı Plus, Sürüş Asistanı Professional, Connected+ Unlimited, Park Asistanı Plus ve MINI Navigation, Harman Kardon ses sistemi ve MINI Head-Up Display öne çıkan donanımlar arasında yer alıyor.

 

Dört çeker seçeneği mevcut mudur?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4 modeli ile akıllı dört çeker seçeneği sunulmaktadır.

 

Hibrit motor seçeneği olacak mı?

Yeni MINI Countryman modeli hibrit seçeneği ile sunulmamaktadır.

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman ne zaman satışa sunulacak?

Müşterilerimiz; 2024 yılının ilk çeyreği itibarıyla, MINI Online Store’da (onlinestore.mini.com.tr) yer alan Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman model sayfasındaki Konfigüratör üzerinden “tasarla” butonu aracılığıyla ön rezervasyon oluşturabileceklerdir. Ayrıca Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman, yılın ikinci çeyreği itibarıyla MINI Yetkili Satıcı Showroomları’nda test sürüşü imkanıyla sergilenmeye başlanacaktır. 

 

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin satış fiyatı nedir?

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman modelinin satış fiyatı 2024 yılının ilk çeyreği itibarıyla ön rezervasyon süreciyle birlikte yayınlanacaktır.