dam Image

5. Bir hız kraliçesi pilotluğunda kazanılan ilk ralli

MINI yarışmak için doğdu. Piyasaya sunulmasından yalnızca üç yıl sonra, hız kraliçesi Pat Moss ve yardımcı pilotu Ann Wisdom, bir klasik Morris Mini Cooper 997cc ile Hollanda'da düzenlenen Tulip Rallisi'ni kazandı. Bu zafer, motor sporları tarihindeki en başarılı markalardan biri için bu mirasın başlangıç noktasıydı.

dam Image

4. Mini WRC için yeni unvan

2013 sonbaharında Luis Monzón, İspanya Tarmac Ralli Şampiyonasında MINI John Cooper Works WRC için ilk unvanı elde etti. Altı turda elde ettiği beş zafer, kalan iki etkinlik için de ünvanı garantilemesini sağladı.

dam Image

3. MINI dünya üzerindeki en güzel ve en zorlu yarışta

Nürburgring Nordschleife'nin muhteşem manzarası sizi yanıltmasın; burası dünyanın en zorlu motor sporları etkinliklerinden bir tanesine ev sahipliği yapıyor. 2013 yılında MINI, yağmur ve yoğun sise rağmen bu zorlu pistin üstesinden başarıyla geldi. Yarışı dikkat çekici bir sonuçla tamamlayan takım, Nürburgring'i fethederek 180 turluk bir arazide 73 turu tamamladı ve ertesi gün de yarışa devam etti.

dam Image

2. Dakar Rallisi'nde üç derece

2014 yılında, MINI ALL4 Racing üst üste üçüncü kez Dakar Rallisi'ni kazandı ve ayrıca birincilik, ikincilik ve üçüncülüğü elde ederek podyumdaki tek marka oldu. 6 derecenin 5'ini elde eden takım, Güney Amerika'da düzenlenen bu zorlu 13 günlük yarışın tam anlamıyla kazananı oldu. 

dam Image

1. MINI bitiş çizgisini geçtiği anda tarihe imza attı.

24 Ocak 1964 tarihinde, Patrick Barron ‘Paddy’ Hopkirk ve Henry Liddon, Monte Carlo Rallisi'nde, Mini Cooper ‘S’ otomobilleri ile tüm dünyayı şaşkına çevirdi. MINI, ilk kez motor sporları takvimindeki en önemli yarışın tartışmasız şampiyonu oldu; ayrıca daha sonra bu unvanı 1965 ve 1967 Monte Carlo Rallilerinde bir kez daha elde etti. Bu, MINI'yi motor sporları asilleri arasına yerleştiren bir zafer oldu.