MINI Güvenlik 2 | MINI Türkiye

NCAP’TEN MINI’YE 5 YILDIZ.

Güvenlik testleri kurumu Euro NCAP, kompakt ve çok yönlü MINI Countryman’e, çarpışma testinde en yüksek puan olan 5 yıldızı verdi. MINI Countryman, maksimum esneklikle birlikte heyecan verici genişlik ve sürüş özellikleri sunuyor. Otomobil, şimdi güvenlik açısından da en yüksek puanı alarak bu alanda da öne çıkıyor. NCAP’in katı test prosedürü, bozuk yollarda da kullanılabilen çok yönlü, geniş MINI'nin her durumda, her koltukta olağanüstü seviyede koruma sunduğunu belirledi.

MINI Güvenlik 1 | MINI Türkiye

GÜVENLİK KAHRAMANLARIMIZ.

Çarpışma mankenlerimiz, MINI sürücülerinin yolda en güvenli şekilde yolculuk etmelerini sağlamak üzere çok çalışıyorlar. Zorlu testler, yolcuların ve yayaların, mevcut en gelişmiş güvenlik özellikleriyle ve uyumlu olarak çalışan aktif ve pasif sistemlerle birlikte eşit şekilde korunmasını sağlar.

MINI Güvenlik 3 | MINI Türkiye

DESTEK SİSTEMLERİ.

Güvenli sürüşün sıkıcı olduğunu kim söyledi? MINI’de kendini güvende hissettiğinde yeni maceralardan daha fazla keyif alacağını düşünüyoruz. Opsiyonel Sürüş Asistanı sistemi çarpışma ve yaya uyarısı gibi özellikler sunar. Ön camdaki kamera kritik durumları belirler, iki adımlı bir uyarı verir ve tepki süresini kısaltmak üzere fren sistemini hazırlar. Aynı zamanda destek sistemleri arasında Trafik İşareti Tanıma, Uzun Huzme Asistanı ve Aktif Cruise Control gibi yardımcı fonksiyonlar da yer almaktadır. Ayrıca, MINI’de hem seni koruyan hem de dünyaca ünlü MINI go-kart kullanımı deneyimini geliştirecek diğer opsiyonel güvenlik özelliklerini de bulabilirsin. Head Up Display veya Geri Görüş Kamerası işin zorlu kısmını senin yerine gerçekleştirir ve sana yalnızca eğlenmek kalır. Bazı donanımlar Türkiye'de sunulmamaktadır. Detaylı bilgi için Borusan Otomotiv MINI Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsin.

Sert yürüyen aksam.

MINI’nin gövde yapısı serttir, ancak kolaylıkla katlanabilirdir; bu da darbeyi emme amacıyla son derece önemli bir özelliktir. Önden, arkadan ve yandan gelen darbelere karşı veya otomobilinizin devrilmesi durumunda her zaman koruma sağlar. Yüksek gerilime dayanıklı, ağırlığı ve sertliği iyileştirilmiş çelik kullanılan MINI'niz, sportif sürüş hissini korur. Gövde torkunun azaltılması, sıkı kullanım özelliklerini çok daha hassas hale getirir.

cnt Background Image
MINI Rigid Chassis
Gelişmiş Fren

Gelişmiş Fren.

Gelişmiş fren teknolojisi, MINI’nin üzerinde tam bir kontrole sahip olmanı sağlar.

KİLİTLENMEYİ ÖNLEYİCİ FREN SİSTEMİ.

En son nesil, dört sensörlü, kilitlenmeyi önleyici fren sistemi, kaygan yollarda bile hızlı şekilde durabilmeni sağlar.
 

ELEKTRONİK FREN KUVVETİ DAĞITIMI (EBD).

Fren kuvvetini, sürüş koşullarının yanı sıra MINI’nin mevcut ağırlık dağılımına uygun şekilde tekerlekler arasında otomatik olarak dağıtır.

VİRAJ FREN KONTROLÜ (CBC).

Bir virajı çok hızlı mı döndün? CBC hızlı viraj dönüşlerinde dengeyi artırır.

 

FREN YARDIMI.

Süreci hızlandırarak ve fren mesafesini kısaltarak acil durumlarda daha çabuk durmana yardımcı olur.

 

psig Top Image

Üç kontrol seviyesi.

Seni her zaman güvende tutmak ve istediğiniz düzeyde çok (veya az) kontrol elde etmeni sağlamak üzere üç farklı sürüş modu tasarlanmıştır.

Sonuna kadar güvenli.

Akıllı teknolojiye sahip farlar ve hava yastıklardan, RunFlat lastiklere kadar çeşitli özelliklerle MINI'nin seni her zaman korumaya hazırdır. Diğer öne çıkan güvenlik özellikleri hakkındaki bilgileri de burada bulabilirsin.

Bu otomobil, üçü prestijli Monte Carlo Rallisi'nde olmak üzere çok sayıda yarış birinciliğiyle puanları topladı. Premium kalite ve performansı garanti eden John Cooper Works ismiyle efsane bugün de devam ediyor.