YASAL NOTLAR.

dam Image
BMW AG HAKKINDA TEMEL VERİLER.

Bu internet sitesi BMW AG tarafından hazırlanmıştır.

 

İletişim bilgileri: BMW AG

Petuelring 130,

80788 Münih

Almanya

 

BMW AG’nin yasal temsilcileri yönetim kurulu üyeleridir:

Oliver Zipse

Milagros Caiña Carreiro-Andree

Klaus Fröhlich

Pieter Nota

Nicolas Peter

Peter Schwarzenbauer

Andreas Wendt

Milan Nedeljkovic

Norbert Reithofer

 

Ticari tescil: Amtsgericht München Registergericht HRB 42243


Katma değer vergisi kimlik no.: DE 129273398  

İÇERİKTEN SORUMLU OLAN.

BMW AG

MINI Ürün Yönetimi

Max-Diamand-Strasse 25

80937 Münih

Almanya

YAKIT VERİMLİLİĞİ/EMİSYON.

Yeni binek otomobilleri için resmi yakıt tüketimi ve resmi spesifik CO2 emisyon değerleri ile ilgili broşürü yetkili satıcılardan ya da aşağıdaki adresten ücretsiz olarak tedarik edebilirsiniz:


Deutsche Automobil Treuhand GmbH

Hellmuth-Hirth-Str. 1

73760 Ostfildern

Almanya

SORUMLULUK.

Bu internet sitesi mümkün olan en büyük özen ve itina gösterilerek hazırlanmıştır. Verilen bilgilerin doğru olduğuna inanılmakla beraber bazı yanlışlık ya da eksiklikler olabilir.

 

BMW AG hiç bir şekilde,ağır ihmal veya kasıtlı eylem söz konusu olmadıkça, her hangi bir kişiye karşı bu malzeme nedeni ile vaki olabilecek her hangi bir özel, dolaylı veya ilgili zararlardan dolayı yükümlülük kabul etmez.

 

BMW AG ürün özelliklerini değiştirme hakkını her zaman mahfuz tutar. Ürün özellikleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

 

BMW AG üçüncü şahıslar tarafından korunan internet sitelerinin içeriğinden sorumlu olmayıp, bu sitenin diğer sitelerle olan bağlantılarından ileri gelen her türlü yükümlülüğü de reddeder. Harici internet sitelerine olan bağlantılar açıkça bu şekilde etiketlenir.

TELİF HAKLARI.

© Telif hakları BMW AG Münih Almanya mülkiyetindedir. Bütün haklar mahfuzdur. Metinler, görüntüler, grafikler, ses dosyaları, animasyon dosyaları, video dosyaları ve diğer BMW Group internet siteleri ile olan düzenlemelerin hepsi telif haklarına ve fikri mülkiyet korumasına tabidir. Bu nesneler ticari kullanım veya dağıtım için kopyalanamaz veya değiştirilerek diğer sitelere gönderilemez. Bazı BMW Group internet siteleri telif hakları üçüncü şahıslara ait olan görüntüler içerebilir.

TİCARİ MARKALAR.

MINI bir BMW Group markasıdır. Farklı şekilde belirtilmediği sürece bu internet sitesindeki bütün ticari markalar, marka isimleri, model isimleri, logolar ve amblemler dâhil olmak üzere, BMW AG ticari marka haklarına tabidir.

LİSANSLAR.

BMW Group yenilikçi ve geniş bilgi sağlayan bir internet sitesi yaratmak istemiştir. Patentler, ticari markalar ve telif hakları gibi bütün fikri mülkiyet koruma altındadır. BMW Group şirketlerinin fikri mülkiyetini veya üçüncü şahısların fikri mülkiyetini kullanmak üzere hiçbir lisans hakkı bu internet sitesi tarafından verilmemiştir.

GİZLİLİK POLİTİKASI.

Bu sitenin bazı bölümlerinde, sizden kişisel bilgilerinizi iletmeniz istenmiştir. Ad, soyad, cep telefonu numarası, elektronik posta adresi gibi kişisel verilerinizi paylaşmanız tamamen kendi seçiminize bağlıdır. Bu bilgiler ticari elektronik ileti gönderimine onay vermeniz halinde, Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. tarafından size yönelik yapılacak ürün hizmet, özel teklif ve kampanyalara ilişkin pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dâhil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin gönderiminin E-posta, Telefon, SMS/MMS kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilmesinde kullanılır ve işbu bilgiler Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. tarafından işlenip muhafaza edilir. İletişim bilgileriniz ticari elektronik ileti gönderimine ilişkin hizmet alınan üçüncü kişilerle paylaşılabilir ve kişisel verileriniz bu faaliyetler kapsamında işlenip, muhafaza edilip, üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

 

Ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer kayıtlar gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanacaktır. Veri tabanımızda hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş. tarafından gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan “Üyelik tercihlerinizi değiştirmek veya üyeliğinizi iptal etmek için lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi vermek amacı ile gönderdiğimiz SMS’leri almak istemediğinizi “MINIIPTAL” yazıp 3172’ye göndererek iletebilirsiniz. Dilerseniz bu taleplerinizi 0800 211 00 08'i sabit hatlardan ücretsiz olarak arayarak veya 0850 252 20 20 no’lu İletişim Merkezi’mizle irtibata geçerek iletebilirsiniz.

VERİLERİN AKTARILMASI İÇİN VERİLEN ONAYIN İPTAL EDİLMESİ.

Ödüllü yarışmalar için ödül çekilişi yapılana kadar kişisel veriler saklanır. Ödüllü yarışmanın bitmesinin ardından, kişisel verilerinizin saklanmaya devam edilmesi için açık bir şekilde izin vermiş olmanız haricinde bu kişisel veriler silinir.

HAKLARINIZ.

Tanımlama Bilgisi, bir internet sayfası tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır. Kişisel bilgilerinizin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurtiçinde veya yurtdışında verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenmeyi, eksik veya yanlış olması hâlinde verilerin düzeltilmesini, ilgili mevzuatta öngörülen koşullar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini, düzeltme/silme/yok etme işlemlerinin verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır.

TANIMLAMA BİLGİLERİ (ÇEREZLER)

Tanımlama Bilgisi, bir internet sayfası tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır. Tanımlama Bilgileri hiçbir şekilde bilgisayarınıza zarar vermezler ve virüs içermezler. İnternet sitemizden gelen Tanımlama Bilgileri sizin hakkınızda kişisel bilgi içermezler. Tanımlama Bilgileri’nin kullanımını herhangi bir zamanda tarayıcı ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.


İnternet sitelerimizde sunulan hizmetlerin kayıtlı kullanıcıların isteklerine uygun hale gelmesini sağlamak için internet sitesinin bazı bölümlerinde Oturum Tanımlama Bilgileri düzenlenmiştir. Bu Oturum Tanımlama Bilgileri, yalnızca internet sitesinin ziyaret edildiği süre boyunca aktiftir. Ayrıca Tanımlama Bilgileri anonim istatistikî değerlendirme için kullanılır.

WEB İSTATİSTİKLERİ.

İnternet sitemizin sürekli olarak geliştirilmesini sağlamak için, tıklama istatistikleri oluşturulur. Farklı tıklamalar anonim olarak kaydedilir ve kullanıcının kendisine kadar geri izlenemez.

BORUSAN OTOMOTİV İTHALAT VE DAĞITIM A.Ş.

Adres: Firuzköy Bulvarı No: 21 34320 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0850 2522020

MINI İletişim Merkezi'mizi hafta içi 08.00 - 20.00, hafta sonu ise 09.00 - 18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Mesajınızı iletmek için iletişim formunu da doldurabilirsiniz.