MINI COUNTRYMAN.

YENİ HİKAYELERİN OLSUN.

Daha Yakından Tanı.

Baş Döndürücü Özellikleriyle MINI Countryman.

Sınırları ortadan kaldır, daha fazla keşif için MINI Countryman’e bin ve hayallerinin peşinden git. Bugün hayallerinin, yarın anılarının otomobili MINI Countryman’in tüm özelliklerini öğren.

O’NUNLA YOLA ÇIK.

BULUŞMAYA HAZIR OL.

MINI Countryman’in direksiyonuna geçtiğin o ilk an unutulmaz olacak ve devamının gelmesini isteyeceksin. Daha fazlasını isteyenlerin tercihi MINI Countryman ile test sürüşü yapmak için formu doldur.

MINI Countryman hakkında daha fazla bilgi almak aşağıdaki formu doldurun.

YOLA ÇIKIN

KEŞİF YOLUNDA.

Arkadaşlarınızın kahkahaları ve yağmurun ritmi eşliğinde MINI Countryman’inizle şehir dışına çıkarken heyecan yükselir. Dört kapı, beş kişilik kabin, ve eşyalarınız için bolca yer ile anı yakalayın. Hedefe ulaşmak eğlencenin sadece yarısı. MINI ile maceraya doğru yol almaya devam edin. Serüveniniz başlamak üzere.

KIR MACERALARI.

HARİTA DIŞINA TAŞAN MACERALAR.

Yemyeşil tepelerle çevrili bir vadi... Hiçliğin ortasında sakin bir vaha... MINI Countryman sizi farklı bir dünyaya getirdi. Daha önce hiç gitmediğiniz bir dünyaya. İster yolda ister arazide olsun, otomobiliniz rotanız üzerindeki her arazi tipiyle rahatlıkla başa çıkabilir. Macera başlasın.

YENİ HİKAYELER .

HAFTA SONUNUZ NASILDI?

MINI Countryman sizleri bir araya getirir. Yerinde duramayan gezginlerin tercihlerine uygun olan bu otomobil, yaşanacak maceralar ve unutulmayacak anılar için tasarlandı. MINI Countryman sınırsız olanaklar yaratır ve premium malzeme kalitesiyle her yolculuğu zenginleştirir. Anlatacak yeni hikayelerle, paylaşacak yeni anılarla dönmenizi sağlar.

YOLUN BİTTİĞİ YERDEN DE SONRASI.

Yeni MINI Countryman – arkadan görünüm
Yeni MINI Countryman – önden görünüm
Yeni MINI Countryman – yandan görünüm

YENİ YERLER KEŞFEDİN.

MINI Countryman ile keşfedilmemiş yerlere ulaşmanın verdiği keyif eşsizdir. Yolun dışına çıktığınızda sürüş dinamikleri canlanarak tüm eğim ve virajlarda sağlam şekilde yere basar ve tüm koşullarda hızlı tepki veren bir kullanım özelliği sunar .

cover

4-ÇEKER SİSTEMİ ALL4.

Koşullar ne olursa olsun, hakimiyeti koruyun. 4-çeker sistemi, gücü ön ve arka aks arasında dinamik olarak dağıtır. Sürüş stilinize ve yol tutuşuna bağlı olarak, ALL4 4-çeker sistemi her bir tekerlek için ideal torku hesaplar. Zorlu durumlarda motorun tüm torku arka aksa yönlendirilerek size yardımcı olur.

cover

MINI PİKNİK KOLTUĞU.

Opsiyonel MINI Piknik Koltuğunu bagaj zemininin altındaki yerinden dışarı çıkarın. Bu yumuşak 2 kişilik koltuk bir koruyucu tampon eteğiyle birlikte sunulur, böylece kır gezintinize bir mola verip oturmak istediğinizde kıyafetlerinizi temiz tutabilirsiniz.

Yeni MINI Countryman ALL4 Optik Dış Görünüm Paketi - SUV.

MINI ALL4 Optik Dış Görünüm Paketi.

Stilinizden vazgeçmeden MINI Countryman’inizi araziye çıkarın. Opsiyonel MINI ALL4 Dış Tasarım Optik Paketi, parlak siyah tampon öğeleri, gümüş renginde gövde altı koruma parçaları, gümüş renkli yan marşpiyeler ve tavan rayları ile Countryman'inize stil katın.

Yeni MINI Countryman Yarı Hakim oturma pozisyonu - SUV.

YARI HAKİM OTURMA POZİSYONU.

Yolun hakimiyetini elinize alın. MINI Countryman'in yükseltilmiş koltukları etraftaki trafiği ve yoldan araziye çıktığınızda araziyi net bir şekilde görebilmenizi sağlar.

YENİ BİR BOYUT KEŞFEDİN.

MINI Countryman: ALAN EKLEYİN.
MINI Countryman: KONFOR EKLEYİN

HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ

Size daha fazla konfor ve çok yönlü kullanım özelliği sunan yeni bir mekan kavramıyla tanışın. Yolculuk nereye olursa. olsun, MINI Countryman siz, arkadaşlarınız ve eşyalarınız için geniş yer sunar.

cover

5 KİŞİLİK OTURMA KAPASİTESİ.

Premium iç tasarımı, beş kişilik kapasitesi ve çok yönlülüğü ile şimdiye kadarki MINI'ler içinde büyük bir hayran kitlesi edinen MINI, daha geniş diz mesafesi ile en uzun boylu yolcunun bile rahatlıkla oturabilmesini sağlar.

MINI Countryman bagaj hacmi - BOYUT.

BAGAJ HACMİ.

Bu bagaj yük taşımak için üretildi. 1.390 litrelik saklama alanıyla MINI Countryman’in geniş arka bölümü şehir içi yolculuklarından şehir dışına yapılacak kaçamaklara kadar sonsuz olasılığı barındırır.

Yeni MINI Countryman değişken arka koltuklar - BOYUT.

DEĞİŞKEN ARKA KOLTUKLAR.

Üç yetişkinin rahatlıkla oturabileceği katlanabilir arka koltuklar, gerektiğinde geniş hacimli bagajı daha da büyüterek sonsuz olasılıklar sunar. Ekstra bacak boşluğu için arka koltukları geriye doğru maksimum 13 santimetre çekin, 40/20/40 oranında katlayın veya koltukların uzunlamasına ayarlanabilme avantajından yararlanın (60/40 bölme), tüm bunlar yalnızca arkadaşlarınızı, eşyalarınız ya da her ikisi için arzu ettiğiniz alanı yaratmak için kullanabileceğiniz birkaç seçenek.

HANDS-FREE BAGAJ AÇMA.

Elleriniz doluysa ve taşıdıklarınızı yere bırakmak istemiyorsanız opsiyonel hands-free Easy Opener* fonksiyonu taşıdıklarınızı MINI Countryman’inizin geniş bagajına yüklerken size yardımcı olur. Ayağınızı arka marşpiye altında hareket ettirerek bagajı otomatik olarak açabilirsiniz. İkinci kez hareket ettirerek yeniden kapatabilirsiniz. Kucağınızda çocuklarınız, evcil hayvanlarınız veya alışveriş torbaları olduğunda bu fonksiyon özellikle yardımcıdır. *Konfor Erişim sistemiyle birlikte sunulur.

HER KÖŞEDE AYRI BİR DENEYİM.

Countryman Interior
Countryman Interior
Countryman Interior

MALZEMESİ SAĞLAM.

MINI Countryman’in MINI ustalığını ve işlevselliğini sunan iç tasarımı aktif yaşam tarzınıza yönelik şekilde oluşturuldu. Heyecan verici 360° deneyimini yaşayın – yüksek kaliteli, ferah kabinin iç tasarımını hem ön, hem de arka koltuklardan keşfedin.

MINI Countryman ışıklı iç tasarım stilleri - MALZEME.

IŞIKLI İÇ TASARIM STİLLERİ.

Güneş camın ardında parlamadığında MINI Countryman ortam ışığının rengini alan arkadan aydınlatmalı kokpit ışığı sayesinde rahatsızlık vermeyen, sıcak bir parıltıyla ruh halinizi olumlu yönde değiştirir.

cover

ÜSTÜN MALZEME KALİTESİ.

MINI Countryman ile duyularınızı harekete geçirin. Opsiyonel MINI Yours Lounge koltuklarının kaliteli deri döşemesi ve yumuşak ön panel dokusu ile MINI Countryman'in premium iç tasarımının keyfini çıkarın.***

YOLDA GÜVENDE OLUN.

ÖNCE GÜVENLİK.

MINI’deki en önemli özellik sizsiniz. Bu nedenle akıllı sürüş yardımı bir çarpışma meydana gelmeden önce harekete geçerek güvenliğinizin birinci önceliğe sahip olmasını sağlar.

Yeni MINI Countryman elektrikli park freni - GÜVENLİK.

DUR. VE İLERLE.

İster otomobilinizi bir yerde park etmiş olun, ister bir yokuşta kalkış yapmaya çalışıyor ya da otomobilinizi dur/kalk trafikte sürmeye çalışıyor olun elektrikli park freniyle MINI’niz siz istemediğiniz sürece asla kaymaz. Tek bir düğmeyle freni çekin veya serbest bırakın.

Yeni MINI Countryman park asistanı - GÜVENLİK.

PARK ASİSTANI.

MINI Countryman ile her zaman havalı bir giriş yapmak isteyeceksiniz. Bu amaçla Park Asistanı dar yerlerde manevra yapmak üzere direksiyonu kontrolüne almadan önce park alanının boyutunu ölçer. Sizin tek yapmanız gereken biraz gaza, biraz da frene basmaktır.

Yeni MINI Countryman sürüş asistanı - GÜVENLİK.

SÜRÜŞ ASİSTANI.

MINI'nin opsiyonel Sürüş Asistanı paketiyle birlikte sizi nelerin beklediğini her zaman bilin. Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, MINI otomobiliniz ve öndeki trafik arasındaki hız farkı çok fazla olduğunda ya da öndeki bir araç fazla yaklaştığında uyarı vererek kazaların önlenmesine yardımcı olur. Ani bir gereklilik olması durumunda daha hızlı tepki ve daha kısa durma mesafesi için frenleri hazırlar. Şehir İçi Çarpışma Hafifletme sistemi, şehir trafik hızında ani değişiklikleri önceden belirler ve otomobili bu doğrultuda yavaşlatır. Dikkatiniz bir an dağılsa bile, yeni MINI dikkatini her zaman korur.

İLHAM VEREN KAÇIŞLAR.

BARKIN ÖZDEMİR

Kumdaki sürüş testi tamam. Barkın, MINI Countryman’in motor gücünden hiç bu kadar emin olmamıştı. Gücü her noktaya eşit ve dinamik olarak dağıtan 4-çeker sistemiyle MINI Countryman şüpheye yer bırakmıyor.

ELISABETH MASS

Elisabeth, MINI Countryman ile, olmaktan en çok mutluluk duyduğu yerde, doğanın içinde. MINI Countryman’in yeni özgürlük anlayışıyla otomobilini istediği yerde kullanabilme esnekliğinin keyfini sürüyor.

SERKAY TÜTÜNCÜ

Serkay, sahip olduklarının tadını çıkarmayı iyi biliyor. MINI Countryman ise tam burada devreye giriyor. Tüm MINI’lerden daha büyük boyutlara sahip olan bu otomobil, önceki modeline kıyasla çok daha hızlı ve atak. Bu sayede Serkay’ı suyla daha kısa sürede buluşturuyor.

HEYECAN VERİCİ BİR DENEYİMİN KEYFİNİ SÜRÜN

MINI Countryman plug-in hybrid 3/4

YENİ MINI COUNTRYMAN PLUG-IN HYBRID.

Yeni MINI Countryman plug-in hybrid, günlük kullanım özelliğini ve uzun mesafeli yolculuklara hazırlık özelliğini tek bir elektrikli kullanım paketinde bir araya getirir. Elektrikli sürüş modlarına geçtiğinizde otomobilinizi yerel olarak CO2 emisyonsuz kullanabilirsiniz. İçten yanmalı motor e-boost ile desteklendiğinde MINI Cooper S’e benzer bir hızlanmayı deneyimleyin. Geleneksel motora sahip tüm MINI Countryman modellerine benzer bir ferahlık ve çok yönlü kullanımın keyfini çıkarın. Elektrikli ALL4 4-çeker işlevinin yanı sıra iki tip motorun da en iyi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yaklaşık 40 km’ye kadar elektrikli menzil, 2,1 l/100 km (ortalama) yakıt tüketimi ve 49g/km CO2 emisyonuyla Yeni MINI Countryman plug-in hybrid ile ulaşabileceğiniz yerlerin limiti yoktur.

STİLİNİZE UYGUN MINI COUNTRYMAN'İ BULUN.

Size ilham verecek, nabzınızı hızlandıracak ve stilinizi yansıtacak MINI Countryman'i bulmanızı sağlayacak tavsiyelere göz atın.

MINI Countryman - ARAZİ Kahramanı.

YOLLARIN BİTTİĞİ YERDE HİKAYELER BAŞLAR.

Kır yollarını, vahşi doğayı ya da şehri keşfetmeye hazır, genel kullanıma uygun bir otomobil.

Yeni MINI Countryman 19 inç Edge Spoke hafif alaşım jantlar - ARAZİDE.

19 İNÇ EDGE SPOKE HAFİF ALAŞIM JANTLAR.

Bu olağanüstü, opsiyonel 19 inç Edge Spoke Hafif Alaşım Jantlarla şehrin caddelerine ve kır yollarına hükmedin.

Yeni MINI Countryman ALL4 Dış Görünüm Optik Paketi - ARAZİDE.

MINI ALL4 DIŞ GÖRÜNÜM OPTİK PAKETİ.

Yeni MINI Countryman otomobilinizin arazi özelliklerini daha da yukarıya taşıyın. Bu paketle parlak siyah tampon ögeleri ve gümüş renkli gövde altı koruma parçalarının yanı sıra gümüş yan marşpiyeler ile tavan raylarını otomobilinize ekleyebilirsiniz.

Yeni MINI Countryman Piknik Koltuğu - ARAZİDE.

MINI PİKNİK KOLTUĞU.

Ne kadar çok seviyor olsanız da sürekli otomobilinizi süremezsiniz. Bu yüzden mola vermek için mükemmel bir yer seçin, MINI Piknik Koltuğu'nu bagajdan çıkarın ve manzaranın keyfini sürün.

Yeni MINI Countryman Professional Navigasyon Sistemi - ARAZİDE.

PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.

Yollarda değil, düşüncelerinizde kaybolun. Son teknoloji ürünü navigasyon sistemi sayesinde her zaman nereye gittiğinizi bilin.

Yeni MINI Countryman tavan rayları - ARAZİDE.

TAVAN RAYLARI.

Pratik tavan rayı her fırsatta kırlara doğru yapacağınız yolculuk sırasında hazırlayacağınız port bagaj gibi ekstra aksesuarları taşıyabilir. Tavan rayları ekstra off-road tasarımını öne çıkarmak üzere standart olarak gümüş renkli yan marşpiyelerle birlikte sunulur.

MINI Countryman - hero CITY.

MACERALARA YER AÇIN.

Son derece esnek bir iç tasarım alanıyla katılacağınız her macera için ihtiyacınız olacak tüm malzemeyi taşıyacak yeterli alan mevcuttur.

Yeni MINI Countryman Easy Opener - ŞEHİRDE.

EASY OPENER.

Yeni MINI Countryman’inizin Konfor Erişim Sistemi, Otomatik bagaj açma ve Easy Opener yükseltmesiyle size yardımcı olmasına izin verin. Anahtarınız üzerindeki bir düğmeye bastığınızda kapak otomatik olarak açılır.

Yeni MINI Countryman chestnut gövde rengi - ŞEHİRDE.

CHESTNUT GÖVDE RENGİ (YEKPARE).

Sıcak Chestnut gövde rengiyle doğal görünümü yakalayın.

Yeni MINI Countryman değişken arka koltuklar - ŞEHİRDE.

DEĞİŞKEN ARKA KOLTUKLAR.

Arkadaşlarınız, eşyalarınız ya da her ikisi için ekstra diz boşluğu kazanmak üzere arka koltukları geriye doğru çekin, 40/20/40 oranında katlayın veya koltukların uzunlamasına ayarlanabilme avantajından yararlanın (60/40 bölme).

Yeni MINI Countryman arka taşıyıcı hazırlığı - ŞEHİRDE.

ARKA TAŞIYICI HAZIRLIĞI.

Geniş Yeni MINI Countryman’in içinde taşıyabileceğinden daha fazlasını beraberinizde getirmek istemeniz halinde her zaman MINI arka taşıyıcıyı tercih edebilirsiniz.

Yeni MINI Countryman Wired paketi - ŞEHİRDE.

WIRED PAKETİ.

Dış dünyaya kontrol ünitesi tarafından desteklenen 8,8 inç boyutunda Dokunmatik Ekran üzerinden ulaşın. Orta konsoldaki Dokunmatik Kumanda ile Navigasyon sistemini ve çeşitli bilgi-eğlence özelliklerini hızlı ve kolay şekilde yönetin.

MINI Countryman -TASARIM Kahramanı.

KONFOR ÖNCE GELİR.

premium malzemeler, gelişmiş teknoloji ve hatta iç mekan aydınlatmasının, kalite ve konfor içinde hissetmenizi sağladığını fark edersiniz.

Yeni MINI Countryman lapisluxury blue gövde rengi - TASARIM.

MINI YOURS LAPISLUXURY BLUE.

Bu özel koyu mavi gövde rengiyle stilinizi herkese gösterin. Lapis Lazuli taşı içinde bulunan ultramarin pigmentlerden ilham alarak bir MINI gövdesi üzerinde görebileceğiniz en yoğun mavi rengi kusursuz hale getirdik.

Yeni MINI Countryman MINI Yours Deri Koltuk - TASARIM.

MINI YOURS CARBON BLACK DERİ KOLTUK DÖŞEMESİ.

Baş dayamalarının arka kısmında deri/Dinamica Union Jack dikişiyle bu şık döşemenin yumuşak deri malzemeyle rahat edin.

Yeni MINI Countryman MINI Yours piano black ışıklı iç tasarım - TASARIM.

MINI YOURS PIANO BLACK IŞIKLI İÇ TASARIM.

Işıklı Piano Black iç tasarım yüzeyleri kokpitin içini ince şeritlerle, istediğiniz renkte aydınlatır. Hiç şüphesiz gerçek yarışçılar kırmızıyı tercih eder.

Yeni MINI Countryman 19 inç MINI Yours masterpiece hafif alaşım jantlar - TASARIM.

19 İNÇ MINI YOURS MASTERPIECE HAFİF ALAŞIM JANTLAR.

Perdahlanmış dış halka, jantın boyutunu vurgularken, Dark Spectre Grey renk bir ayrıcalık katar. En önemlisi sofistike optik özellikler içeren üç boyutlu 9 kollu tasarım bu seti birbirine bağlayan benzersiz bir görünüm sunar.

Yeni MINI Countryman MINI Yours deri direksiyon -TASARIM.

MINI YOURS DERİ DİREKSİYON.

Yeni MINI Countryman’in premium kalitesine dokunun. Parlak piano black yüzeylerle vurgulanmış kollara sahip elde dikilmiş Walknappa deri direksiyonu hissedin.

MINI Countryman - SPORTİF Kahraman.

BEKLENMEYENE HAZIR MISINIZ?

Şehrin caddelerinde gezinmeyi mi, yoksa sonu gelmeyen dağ yollarını aşmayı mı tercih edersiniz? Opsiyonel John Cooper Works Chili donanımına sahip bu MINI’de hayatta vermeniz gereken kararlardan birinden kurtuluyorsunuz. Elinizin altında bu kadar fazla sürüş heyecanıyla bir yerden bir yere gitmek için farklı bir yol deneyin.

Yeni MINI Countryman dinamica deri JCW spor koltuklar - SPOR.

JOHN COOPER WORKS DERİ DINAMICA CARBON BLACK SPOR KOLTUKLAR.

Virajları hızla dönerken konforu deneyimleyin. John Cooper Works spor koltuklar kelimenin tam anlamıyla arkanızı kollar.

Yeni MINI Countryman 19 inç JCW course spoke hafif alaşım jantlar - SPOR.

19 İNÇ JOHN COOPER WORKS COURSE SPOKE HAFİF ALAŞIM JANTLAR.

Güçlü görünüme sahip 19 inç John Cooper Works Course Spoke hafif alaşım jantlarla kendinizi ödüllendirin.

Yeni MINI Countryman JCW chili donanımı - SPOR.

JOHN COOPER WORKS CHILI DONANIMI.

İlhamını ralli sporundan alan bu donanımla Yeni MINI Countryman’inize yarış kırmızısı stil kazandırın.

Yeni MINI Countryman JCW iç tasarım paketi - SPOR.

JOHN COOPER WORKS İÇ TASARIM PAKETİ.

İç tasarımı bir yarış otomobilinin kokpitine dönüştüren bu paketle gittiğiniz her yerde kendinizi başlangıç çizgisinde konumlandırın.

Yeni MINI Countryman JCW Aerodinamik kiti - SPOR.

JOHN COOPER WORKS AERODİNAMİK KİTİ.

Ön rüzgarlıktaki hava kanalları, arka tamponda iddialı bir difüzör ve yukarı doğru kalkık tavan spoyleri tüm gücü kontrol etme konusunda size yardımcı olur.

MINI COUNTRYMAN’İNİZİ TASARLAYIN

Sizi gözü pek bir kaşife dönüştürecek çok yönlü maceracılardan oluşan eksiksiz MINI Countryman ailesine göz atın. İhtiyacınıza uygun modeli bulun ve her kilometrenin size getireceği heyecan verici öykülere hazırlıklı olun.

MINI COUNTRYMAN COOPER.

 • Hem çok çekici, hem çok verimli.
 • MINI Twin Power Turbo 1.5-l 3-silindir benzinli motor (136 bg)
 • Krom kaplamalı susturucu ucu

MINI COUNTRYMAN COOPER.

5.7 l/100 km disclaimer
9,6 s 0-100 km/sa Hızlanma
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu B
130 g/km disclaimer
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu B
130 g/km disclaimer

MINI COOPER COUNTRYMAN ALL4.

 • Güç ve verimliliğin işlevsel bileşimi
 • MINI ALL4 4-çeker sistemi ile her türlü yüzey koşulunda ideal çekiş
 • MINI Twin Power Turbo 1,5-l 3 silindirli benzinli motor (136 bg)

MINI COOPER COUNTRYMAN ALL4.

6.2 l/100 km disclaimer
9,8 s 0-100 km/sa Hızlanma
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu C
143 g/km disclaimer
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu C
143 g/km disclaimer

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

 • En hızlı, en cesur
 • MINI ALL4 4-çeker sistemi ile her türlü yüzey koşulunda ideal çekiş
 • MINI Twin Power Turbo 2,0-l 4 silindirli benzinli motor (231 bg)

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

7.4 l/100 km disclaimer
6,5 s 0-100 km/sa Hızlanma
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu D
169 g/km disclaimer
 1. A++
 2. A+
 3. A
 4. B
 5. C
 6. D
 7. E
 8. F
 9. G
 10. H
C02 Emisyonu D
169 g/km disclaimer