MINI dijital deneyim - giriş

MINI Dijital Deneyim.
Önemli bir dijital adım.

Yenilikçilik ve sürüş bir araya geliyor. Sürüş deneyimini zenginleştiren ileri teknoloji ve bağlantı dünyasına adım at. Akıllı haber/eğlence sisteminden kapsayıcı sürüş modlarına kadar MINI’nin önündeki yolu nasıl yeniden tanımladığını keşfet.

MINI dijital deneyim - işletim sistemi

Yeni MINI İşletim Sistemi 9 tamamen yeni bir sezgisel kullanıcı deneyiminin kapılarını açıyor ve her yolculukta bağlantıda kalmanı ve kontrolün her zamankinden daha fazla sende olmasını sağlıyor. 240 mm çapında dairesel OLED dokunmatik ekran ve konuşma sesini kullanan MINI Akıllı Kişisel Asistanın ile etkileşimin için optimize edilmiştir, bu sayede daha fazla kişiselleştirme olanağının ve ifadelerin keyfini çıkarabilirsin.

ÖNE ÇIKAN DİJİTAL ÖZELLİKLER

MINI İLE YAŞANACAK ANLAR İÇİN MINI DENEYİM MODLARI.

Kendin ve yol arkadaşların için benzersiz, birden fazla duyuya hitap eden bir deneyim oluştur. Standard olarak üç, opsiyonel olarak beş farklı, olağanüstü dünyaya dalacağın bir deneyimin keyfini çıkar. Her mod kendi yaratıcı tasarımına ve farklı ses özelliklerine sahiptir. Personal Mod'da, MINI Etkileşim Ünitesi'nin arka plan görüntüsünü MINI uygulamasını kullanarak istediğin fotoğrafı seçebilirsin. Ortam aydınlatmasının renkleri seçtiğin resimlerle otomatik olarak uyumlu hale gelir. * Sen de kendine özel iç mekanını yarat ve keyfini çıkar.

OTOMOBİLİNDEKİ KİŞİSEL ASİSTANIN.

MINI dijital deneyim - spike

GÖRSEL OLARAK MINI EŞLİĞİNDE.

Tam donanımlı sesli bir asistan ilk kez kendini MINI modellerinin kokpitinde gösteriyor. MINI Akıllı Kişisel Asistanın “Hey MINI” komutu veya direksiyon üzerinde yer alan bas/konuş butonuyla etkinleştirilebilir. Müşterilerin önemli fonksiyonları sesli komutla kontrol etmesini sağlıyor, seyahatle ilgili talepleri veya istekleri etkinleştiriyor ve o anda konuşanın sürücü mü yoksa ön yolcu mu olduğunu algılıyor. Dairesel OLED Ekran üzerinde ses kontrollü etkileşimli grafik öğeler, tipografi ve bir avatar içeren animasyon görünümüne bürünür. Gösterim açısından sürücüler bir MINI’nin stilize görselinden oluşan “MINI” ve opsiyonel olarak sunulan Spike arasından seçim yapabiliyor.

MINI CONNECTED BASE

MINI İLE AKILLI YENİLİKLERLE DOLU SÜRÜŞ.

MINI'nin akıllı özellikleriyle yolculuğunu bir üst seviyeye taşı. MINI otomobilinde sana her zaman en güncel harita ve trafik verilerini sağlayan MINI Navigasyon* veya MINI Uygulaması* ile MINI'nin kontrolünü elinde tutmanı sağlayan Uzaktan Erişim Hizmetleri gibi birçok akıllı özellik zaten standart olarak mevcuttur. Yeniliklerin yolla buluştuğu MINI ile kesintisiz bağlantı deneyimini yaşa ve sürüşünü yeniden tanımla.

MINI dijital deneyim - connected base

MINI CONNECTED YÜKSELTMELERİ

MINI DENEYİMİNİ YÜKSELT.

Geliştirilmiş MINI Connected deneyimiyle sürüşün yeni boyutlarını keşfet. MINI Connected Güncellemeleri, Sürüş Asistanı Plus gibi öne çıkan özelliklerle her yolculuğu kolaylaştırır.

DAHA FAZLA DİJİTAL HİZMET

DAHA DA FAZLA.

MINI UYGULAMASINA DAHİL OL.

MINI otomobiller artık kablosuz yazılım güncellemeleri aracılığıyla düzenli olarak ücretsiz güncellemeler alıyor. Ülkeye, otomobilin modeline, donanıma ve otomobilin durumuna bağlı olarak ek yeni fonksiyonları veya işlevsel geliştirmeleri düzenli olarak ücretsiz şekilde alabilirsin.

Tamamen Elektrikli MINI - dijital deneyim - mini uygulaması
MINI dijital deneyim- dijital anahtar

Dijital Key Plus.

Dijital Key Plus. Artık MINI’nin kapısını otomobile yaklaştığında açabilirsin. Böylelikle yakınlardaysan ve uyumlu telefonun cebinde ya da çantandaysa MINI’nin kapılarını otomatik olarak açar ve uzaklaştığında otomatik olarak kilitler.

MINI Dijital Anahtar Plus’ı sevmen için daha fazla neden: 

 • iOS ve Android akıllı telefonlarda, ayrıca MINI ID'ne bağlı şekilde Apple Watch TM cihazınızda kullanım olanağı
 • Cihazları cebinden çıkarmadan veya yerleştirmeden motor çalıştırma özelliği
 • Hızlanma veya azami hız gibi otomobil fonksiyonlarını kısıtlama seçeneğiyle birlikte anahtarın en fazla beş kişiye kadar paylaşılabilmesi
 • Batarya boş olduğunda ve internet bağlantısı olmadığında da temel fonksiyonlar kullanılabilir

UZAKTAN YAZILIM YÜKSELTME.

MINI’ni güncel tut.

MINI’nin için ücretsiz ve kablosuz bağlantı üzerinden yazılım güncellemeleri ve geliştirmelerini alabilirsin. Ülkeye, otomobilin modeline, donanıma ve otomobilin durumuna bağlı olarak ek yeni fonksiyonları veya işlevsel geliştirmeleri düzenli olarak ücretsiz şekilde alma hakkına sahip olabilirsin.

SIKÇA SORULAN SORULAR.

MINI ID ve Kişiselleştirme.

Merkezi ekranın sağ alt kısmındaki profil resmine tıkla, ardından akıllı telefonunun kamerasıyla veya bir QR kod okuyucuyla "MINI ID ile Giriş Yap" alanındaki QR kodunu tara. MINI Uygulamasında daha önce oturum açtıysan MINI ID otomatik olarak MINI’ne aktarılır ve otomobil otomatik olarak MINI Uygulamana eklenir. Oturum açmadıysan web sitesine yönlendirilirsin ve oturum açtığında/kaydolduktan sonra otomobile de otomatik olarak giriş yapmış olursun. Bunun ardından “MINI ID” - “Ayarlar” - “Sürücü Tanıma” altındaki menüde anahtarını ve Dijital Anahtarını MINI ID’ne bağlayabilirsin. Bağlı bir anahtarla MINI'nin kilidini açtığında artık otomatik olarak kişisel bir selamlamayla karşılanırsın ve en son navigasyon varış noktaların, en sevdiğin radyo istasyonları gibi kişisel ayarlarını bulabilirsin.

Otomobile MINI ID ile oturum açtıktan sonra otomobil otomatik olarak MINI Uygulamasına eklenir. Bu, hızlı erişim menüsünde kaydedilen sık kullanılanlar ve varış noktalarına erişim gibi tüm otomobil fonksiyonlarına erişim sağlar. Ayrıca navigasyon, sürüş asistanı, klima kontrolü veya medya gibi kişisel otomobil ayarları MINI profiline kaydedilir ve MINI İşletim Sistemi 9'a sahip diğer otomobillerle senkronize edilebilir. Giriş yapmış olan kullanıcılar aynı zamanda MINI Akıllı Kişisel Asistan'tan kişisel öneriler de alabilir.

MINI ID ile bir otomobile yedi kullanıcı tanımlanabilir. MINI'yi MINI Uygulamasına başarıyla ekleyen ilk kullanıcı otomatik olarak ana kullanıcı olur. Diğer tüm kullanıcılar ortak kullanıcılardır. Ana kullanıcının özel hakları vardır. MINI Connected Yükseltmeleri için rezervasyon yapabilir, bir Dijital Anahtar kurulumu yapabilir ve diğer kullanıcılarla paylaşabilir, ortak kullanıcıları yönetebilir ve diğer menü ayarlarını düzenleyebilir.

MINI Connected.

MINI Connected otomobili dış dünyaya akıllı şekilde bağlayan dijital hizmetlerden oluşur. Uzaktan kontrol işlevlerine ek olarak, sürücü destek sistemleri, mobil cihazlara bağlantının yanı sıra eğlenceye yönelik işlevler ve hizmetleri içerir.

MINI Connected hizmetleri, 2024 Nisan ayı itibarıyla üretilen, MINI İşletim Sistemi 9'a sahip MINI modellerinde sunulmaktadır. Connected hizmetlerini kullanabilmen için otomobilinde entegre bir SIM kartın bulunması, MINI uygulamasını akıllı telefonuna yüklemiş olman, MINI ID oluşturman ve oluşturduğun bu MINI ID ile otomobilini eşleştirmen gerekmektedir. Ayrıca önemle belirtmek isteriz ki; Connected kapsamındaki kimi hizmetlerin kullanımı için üretici tarafından yönetilen ve sunulan MINI Uygulamasının kullanılması gereklidir. Bu kapsamda anılan uygulamayı kullanan müşterinin bir kullanıcı hesabı açması ve kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapması gereklidir. Müşteri kendi Otomobili için aktive edilen Connected hizmetlerinin durumunu “MINI Uygulaması” aracılığıyla görüntüleyebilir ve yönetebilir. Bunun için, Müşteri'nin kullanıcı hesabının, Müşteri’nin ilgili otomobiline bağlanması gereklidir. Ayrıca, MINI İşletim Sistemi 9’a sahip araçlarda; 6PA Kişisel e-SIM fonksiyonu Kasım 2024’e kadar geçici süreyle hizmet dışı kalabilir. Ayrıntılı bilgi ve soruların için MINI İletişim Merkezi MINI İletişim Merkezi ile temasa geçebilirsin. MINI İletişim Merkezi hafta içi 08.00 - 20.00, hafta sonu ise 09.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir: 0850 252 20 20

MINI Connected hizmetleri otomobilini teslim aldığın aşamada sana sunulan Connected Hüküm ve Koşulları'na ve Connected Aktivasyon Formu onayını vermen halinde aktif hale gelecektir. Bazı hizmetlerin kullanımı için MINI mobil uygulamasını** indirmen ve otomobilin uygulama ile eşleştirmen gerekmektedir.
MINI[1] mobil uygulaması olmadan, Drive Recorder, Apple Car Play/Android Auto, Hava Durumu, İç Ortam Kamerası, Navigasyon Üzerinden Rota Oluşturma, Şarj İstasyonu Arama, Kişisel Hotspot, MINI Key Card, MINI Akıllı Kişisel Asistanı, Yetkili Servis seçimi, Teleservices ve Spotify[2] özellikleri kullanılabilmektedir. Ayrıca, ilerleyen dönemde Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTTI) özelliğine sahip Harita işlevi de yine uygulama olmadan kullanılabilecektir.
Connected hizmetleri satın almış olduğun otomobillerin donanımlarına bağlı olarak sunulmaktadır. Bu hizmetlerin erişim ve kullanımı, her bir aracın teknik donanım, model ve özelliğine göre değişkenlik gösterebilir. Kimi hizmetler için üçüncü kişi konumundaki hizmet sağlayıcılarla abonelik sözleşmesi akdedilmesi veya ek hizmet alımı gerekebilir. Örneğin, video izleme platformları gibi.
MINI Connected hizmetleriyle ilgili soruların için MINI İletişim Merkezi ile temasa geçebilirsin. MINI İletişim Merkezi hafta içi 08.00 - 20.00, hafta sonu ise 09.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir: 0850 252 20 20
Sunulan hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilmek için MINI ID hesabına sahip olmalısın.

1- Otomobil ekranından MINI ID'ni oluşturma:
Otomobilin ekranında bulunan profiller kısmında "MINI ID'n ile giriş yapın" seçeneği tıklanarak eğer henüz bir kaydın yoksa yeni bir kayıt oluşturulması için ekranda çıkacak QR kod okutularak ilgili web sitesine yönlendirme sağlanabilir. Otomobil ekranı aracılığıyla kayıt sonrası otomatik olarak otomobil ile MINI ID eşleşmiş olacak ve MINI mobil uygulamasına* aynı ID ile girildiğinde otomobil görüntülenebilecektir.

2- MINI uygulamasından** MINI ID'ni oluşturma:

 • MINI Uygulaması** oturum açma sayfasında "Şimdi kaydol" seçeneğine dokun. 
 • Kişisel bilgilerini, e-posta adresini ve şifreni gir.
 • Giriş bilgilerini “Şimdi kaydol” butonu ile onayla.
 • Kaydını tamamlamak için onay bağlantısını içeren bir e-posta alacaksın.
 • MINI ID'nin oturum açma verileriyle tüm BMW Group uygulamalarında oturum açabilirsin.

  Halihazırda bir MINI ID'n varsa, giriş bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsin. MINI ID hesabı oluşturmak ücretsizdir. Kayıt işlemleri sonrası MINI ID hesabına giriş yaparak otomobilinizi eşleştirebilir ve hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Connected hizmetleri, 2024 Nisan ayı itibarıyla üretilen, MINI İşletim Sistemi 9'a  sahip olan MINI modellerinde sunulmaktadır. 2024 Nisan ayı öncesinde üretilen MINI İşletim Sistemi 9 ve üzeri olup Connected hizmetlerinin sunulabilmesi konusunda üreticinin değerlendirmesi devam etmektedir.

Connected hizmetlerine erişim ve kullanım, sahip olduğun otomobilin teknik donanım, yazılım ve model bilgilerine göre değişkenlik gösterebilir. Buna bağlı olarak bazı fonksiyonlar, sahip olduğun otomobilde kullanımı teknik olarak mümkün olmadığı için veya otomobilde ilgili donanım ekli olmadığı için yer almayabilir. Detaylı bilgi için Borusan Otomotiv MINI Yetkili Satıcıları ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca önemle belirtmek isteriz ki; Connected kapsamındaki kimi hizmetlerin kullanımı için üretici tarafından yönetilen ve sunulan MINI Uygulamasının kullanılması gereklidir. Bu kapsamda anılan uygulamayı kullanan müşterinin bir kullanıcı hesabı açması ve kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapması gereklidir. Müşteri kendi Otomobili için aktive edilen Connected hizmetlerinin durumunu “MINI Uygulaması” aracılığıyla görüntüleyebilir ve yönetebilir. Bunun için, Müşteri’nin kullanıcı hesabının, Müşteri’nin ilgili otomobiline bağlanması gereklidir. MINI İşletim Sistemi 9’a sahip araçlarda; 6PA kişisel e-SIM fonksiyonu Kasım 2024’e kadar geçici süreyle hizmet dışı kalabilir.

Aktivasyon formunun imzalanması gerekir. Bundan kaçınılması durumunda, MINI Connected hizmetlerinin deaktive edilmek istendiği varsayılabilir ve MINI Connected hizmetleri, Yetkili Satıcı / Yetkili Servis tarafından doğrudan deaktive edilebilir.

Connected hizmetlerinin aktifliğini dilediğin zaman, sadece imzalı olarak sunacağın yazılı bir beyanla da sona erdirebilirsin. Bunun için ilgili aktivasyon veya deaktivasyon formunun ruhsat sahibi veya onu temsile yetkili kişi tarafından onaylanması gerekmektedir. Sonrasında gerekli işlemler tarafımızca başlatılacaktır.

Connected hizmetleri deaktive edilse dahi ülkemizdeki yasal mevzuat gereği, kaza vb acil durumlarda aracınız, 112 Acil Yardım Çağrı Merkezi hattına bağlantı sağlamaya devam edecektir. Connected hizmetlerini dilediğin zaman imzalı olarak sunacağın yazılı bir beyanla yeniden aktive edebilirsin.

Standart donanımın bir parçası olan MINI Connected ile İşletim Sistemi 9’a sahip MINI otomobilinde temel MINI Akıllı Kişisel Asistanı ve MINI Navigasyon fonksiyonlarının yanı sıra Uzaktan Erişim Hizmetlerini kullanabilirsin. Apple CarPlay ve Android Auto MINI İşletim Sistemi 9'un standart donanımı olarak sunulur. Düzenli MINI Uzaktan Yazılım Yükseltmeleri, İşletim Sistemi 9’a sahip MINI otomobilini en son teknolojik gelişmelerle güncel tutar.
Genişletilmiş MINI Navigasyon fonksiyonları, tüm harita alanı boyunca (etkinleştirilmiş rota rehberliği olmasa bile) renkli ekranda gerçek zamanlı trafik bilgileri (RTTI)*, binaların ve sembol yapıların 3D temsilleri, karmaşık çıkışlarda ve kavşaklarda gerçekçi şerit rehberliği için görselleştirmenin yanı sıra seçilen kategorilerde özel varış noktaları için ilave dinamik bilgileri içerir.* Lütfen dikkat: MINI Navigasyon tarafından sunulan fonksiyonlar ve harita içeriği, teslimatın yapıldığı ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

MINI Uygulaması.

MINI Uygulaması ile aşağıdaki fonksiyonları kullanabilirsin: Otomobil bulucu, otomobil durumunu kontrol etme, kapıları kilitleme/kilidini açma, Uzaktan 3D Görünümü etkinleştirme, klima/havalandırma kontrolünü başlatma, klima kontrolünü ve/veya kalkış saatleri için şarjı ayarlama ve dış ışıkları etkinleştirme veya korna çalma.* Ayrıca bir Dijital Anahtar kurulumu yapabilir, MINI Deneyim Modlarının bir parçası olarak Kişisel Mod için kişisel fotoğraf yükleyebilir ve son yolculuklarını analiz edebilirsin.* Sunulan fonksiyonlar ve fonksiyonların kullanılabilirliği ülkeye, modele, üretim tarihine, yazılım sürümüne ve MINI otomobilin için satın alınan opsiyonel donanıma bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Dijital Anahtar.

Dijital Anahtar Plus, uyumlu akıllı telefonun (iOS veya Android) veya Apple Watch’unda dijital bir otomobil anahtarıdır. Cihazı cebinden çıkarmana gerek kalmadan yeni MINI’ni rahat ve güvenli şekilde kilitlemeni veya kilidini açmanı ve çalıştırmanı sağlar. Dijital Anahtar Plus, “Konfor Erişim Sistemi” (322) ile opsiyonel donanım olarak ve “Teleservices” (6AE) ile birlikte sunulur. “Ultra Geniş Bant” (UWB) radyo teknolojisini kullanan MINI otomobilin, nereden yaklaştığını ve ne kadar uzakta olduğunu algılar. Yaklaşık üç metre yaklaştığında MINI otomobilin uyanmaya başlar ve bunu dış ve iç aydınlatmayı kullanarak bir karşılama senaryosu ile bildirir. Biniş sırasında kişisel ayarlar sürücü profiline (MINI ID) yüklenir ve akıllı telefonun Bluetooth® aracılığıyla bağlanır. Merkezi göstergede kişisel bir karşılama, hizmetlerin etkinleştirilmesi veya ayarlanması için öneriler veya otomobil fonksiyonları veya mevcut yükseltmeler hakkında bilgiler içeren bir karşılama ekranı (MINI Etkileşim Ünitesi) Lütfen dikkat: Alternatif olarak teslimat ülkesine ve mobil cihaza bağlı olarak sınırlı sayıda fonksiyona sahip MINI Dijital Anahtar da mevcuttur.

Teslimat ülkesine ve mobil cihaza bağlı olarak, uyumlu akıllı telefonun veya Apple Watch’unda MINI Dijital Anahtar Plus’ı veya MINI Dijital Anahtarı kullanarak MINI'ni kilitleyebilir veya kilidini açabilir ve çalıştırabilirsin. MINI Dijital Anahtar Plus, verileri “Ultra Geniş Bant” (UWB) ve Bluetooth® aracılığıyla aktarırken, otomobilin MINI Dijital Anahtar için “Yakın Alan İletişimi” (NFC) kablosuz standardını kullanır. Otomobilini MINI Dijital Anahtarla açmak veya kilitlemek için mobil cihazını kapı koluna doğru tutman gerekir. MINI Dijital Anahtar Plus, otomobiline yaklaştığın anda kilidini otomatik olarak açar, bir karşılama senaryosu başlatır ve tüm otomobil çalıştırma fonksiyonlarını etkinleştirir. MINI Dijital Anahtar ile motoru çalıştırmak için mobil cihazını akıllı telefon yuvasına yerleştirmen gerekir. MINI Dijital Anahtar Plus ile birlikte, mobil cihazının yolcu bölümünde bulunması yeterlidir.

Dijital Anahtar için ilk kez kurulum yaparken her iki otomobil anahtarının da yolcu bölümünde olması ve MINI’nin motorunun kapalı olması gerekir. MINI otomobilinin SIM kartında mobil bağlantı gereklidir. Mobil cihazın MINI Dijital Anahtar Plus (Ultra Geniş Bant Teknolojisi) veya MINI Dijital Anahtar (Yakın Alan İletişimi) ile uyumlu olmalı ve MINI otomobilin MINI Uygulamasında MINI ID’ne eklenmelidir. MINI Uygulamasını açarak şunları seç: “Otomobil” (sekme) > “Dijital Anahtar Plus” > “Dijital Anahtarını Kur” ve MINI Uygulamasındaki ve MINI’nin merkezi göstergesindeki talimatları izle. Dijital anahtar akıllı telefonunun cüzdan uygulamasında saklanır. Lütfen dikkat: Dijital Anahtarın kullanılabilirliği ve fonksiyon kapsamı, teslimat ülkesine, MINI'nin modeline ve donanımına ve akıllı telefonunun modeline ve yazılım sürümüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. MINI Dijital Anahtar Plus veya MINI Dijital Anahtarın her bir teslimat ülkesinde sunulup sunulmadığı ve uyumlu mobil cihazlara ilişkin bilgileri SSS bölümümüzde bulabilirsin.

Dijital anahtarın akıllı telefonunun Güvenli Öğesinde güvenli bir şekilde saklanır. Ayrıca göndericinin ve alıcının yakınlığını sahteciliğe karşı koruma sağlayacak şekilde belirlemek için hem Yakın Alan İletişimi (NFC) hem de Ultra Geniş Bant Teknolojisi (UWB) kullanılır.

Akıllı telefonunu cihazın şarj edilmesi gerektiğinde de otomobili kilitlemek, kilidini açmak ve çalıştırmak için kullanabilirsin. Akıllı telefonunun şarjı çok azaldığında güç tasarrufu moduna geçer.* Doğru ayarla birkaç saat boyunca anahtar olarak kullanmaya devam edebilirsin.

Anahtar paylaşımı için etkinleştirildiğinde şu fonksiyonlar genellikle kısıtlanır: Hızlanma azaltılır ve azami hız yaklaşık 145 km/saat ile sınırlanır. Ayrıca DSC ve DTC gibi otomobil güvenlik sistemleri sürücü tarafından devre dışı bırakılamaz. Maksimum ses seviyesi yaklaşık %65’e düşürülür.
Anahtar Kartı, akıllı telefonundaki Dijital Anahtarınızdan bağımsız olarak otomobil anahtarı görevi gören bir NFC kartıdır. Otomobilinle birlikte devre dışı bırakılmış olarak sunulur ve gerektiğinde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Özellikle servis gerektiğinde veya park hizmetleri için kullanışlıdır. Anahtar Kartı, klasik bir otomobil anahtarı veya akıllı telefon yuvası aracılığıyla aktif bir dijital anahtar ile etkinleştirilir. Aktif anahtar kartı asla otomobilde bırakılmamalıdır.

*Yukarıda bilgisi verilen özellikler otomobilin donanımına göre değişkenlik gösterebilir. Satıcı anılan donanımların varlığı konusunda bir garanti vermez.
[1] Connected kapsamındaki kimi hizmetlerin kullanımı için üretici tarafından yönetilen ve sunulan My MINI uygulamasının kullanılması gereklidir. Bu kapsamda anılan uygulamayı kullanan müşterinin bir kullanıcı hesabı açması ve kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapması gereklidir. Müşteri kendi Otomobili için aktive edilen Connected hizmetlerinin durumunu “MINI uygulaması” aracılığıyla görüntüleyebilir ve yönetebilir. Bunun için, Müşteri'nin kullanıcı hesabının, Müşteri'nin ilgili otomobiline bağlanması gereklidir. Durum böyle iken, MINI uygulamasının Türkiye versiyonu, kimi teknik nedenlerden dolayı 30.06.2024 tarihine kadar kullanılamayabilir. Bu nedene anılan tarihe kadar satın ve teslim alınacak otomobiller için MINI uygulaması aktif olmayabilir ve bu süre içinde pek çok Connected hizmeti ve fonksiyonu kullanılamayabilir. Ayrıca, MINI İşletim Sistemi 9 (OS9)'a sahip araçlarda araç içi Navigasyon sistemleri 30.06.2024 tarihine kadar; 6PA kişisel e-SIM fonksiyonu Kasım 2024'e kadar geçici süreyle hizmet dışı kalabilir.
[2] Kullanıcının Spotify üyeliği bulunması halinde kullanılabilir, Spotify üyeliği kullanıcıya aittir.
[3] Apple Car Play ve Android Auto aşağıda listelenen akıllı telefonlar ile çalışmakta olup, telefon ile araç bağlantısı kurulması halinde kullanılabilecektir. Apple Car Play: OS 9.3 veya sonraki sürümünü çalıştıran en az bir iPhone 5 Android Auto: Android 11.0'a sahip akıllı telefonlar Android 10.0 yüklü Google veya Samsung akıllı telefonlar Android 9.0 yüklü Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ veya Note 8
[4] MINI İşletim Sistemi 9 (OS9)'a sahip araçlarda 6PA kişisel e-SIM fonksiyonu Kasım 2024'e kadar geçici süreyle hizmet dışı kalabilir.