dam Image

9 Temmuz 2016

MINI ALL4 RACING AİLESİ İPEK YOLU RALLİSİ'NİN MUHTEŞEM AÇILIŞI SUPER SPECIAL STAGE'İN ARDINDAN MÜKEMMEL BİR SIRALAMA ELDE ETTİ.

İlk 12 yarışçı sıralama turunu on beş saniyede tamamlarken dört MINI ALL4 Racing ekibi ilk sekiz içinde yer almayı başardı. Vladimir Vasilyev (RUS), ikincilik elde etti.

İpek Yolu Rallisi'nin altıncısı, bir sonraki günün 2. ayağının sıralamasını belirlemek üzere yarışmacıların zamana karşı yarıştığı Super Special Stage (SSS) ile muhteşem bir şekilde başladı. SSS'nin gerçekleştirildiği Kazan'da her bir yarışmacı zamana karşı yarışırken seyirciler yüksek tempolu bir aksiyona şahit oldu.

MINI ALL4 Racing ikilisi Vladimir Vasilyev (RUS) ve Konstantin Zhiltsov (RUS), MINI ALL4 Racing ailesinden başlangıç çizgisini geçen ilk yarışçılar oldu. Akşamın ilk saatlerinde yapılan yarışı, birinci gelen yarışçının 4 saniye gerisinde, ikinci olarak tamamladılar.

 

103 numaralı MINI ALL4 Racing'in pilotu Yazeed Al Rajhi (KAZ) ve yardımcı pilotu Timo Gottschalk (ALM) yarışa dördüncü sırada başladı ve yarış sonunda bu sırayı korumayı başardı. Sıralamadan son derece memnun görünen Al Rajhi şunları söyledi: "Zemin çok yumuşaktı. Sanırım tüm yarışmacılar buna oldukça şaşırdı. Yarınki yarışın başlangıç sırasında ilk beşe girmeye çalıştık ve bunu başardık. Yarınki yarışta sınırlarımı zorlamayı ve aynı zamanda bu deneyimden yeni şeyler öğrenmeyi planlıyorum. Bu yarışmaya ilk kez katılıyorum ancak MINI ALL4 Racing'de çok iyi bir otomobile ve çok iyi bir ekibe sahip olduğumuzu biliyorum. Bu yarışı kazanmak için sıkı bir mücadele edeceğiz.

dam Image

Harry Hunt (BB) ve Andreas Schulz (ALM) de azimle mücadele etti ve birinci olan otomobilin yalnızca sekiz saniye gerisinde kalarak yedinci olmayı başardı. Gülümseyerek "Çok iyiydi" diyen Hunt, sözlerine şunları ekledi: "Kısa ve güzeldi... 

Önümüzdeki iki hafta boyunca yapacağımız sürüşe kıyasla oldukça kısa süreli bir sürüş oldu. Seyirciler çok sayıda atlayışa şahit oldu ve bundan memnun kalmışa benziyordular. Bu yalnızca başlangıç. Uzun bir yarış olacak. Yarışı tamamlamak elbette başlı başına iyi bir sonuç; ancak biz iyi bir iş çıkarmak istiyoruz; ilk ona girmeyi ve daha iyisini yapmayı umuyoruz. Bekleyip göreceğiz. 

MINI ALL4 Racing ailesinin bitiş çizgisini geçen dördüncü ekibi, yarışı 8. olarak tamamlayan Aidyn Rakhimbayev (KAZ) / Anton Nikolaev (RUS) çifti oldu. 109 numaralı MINI ALL4 Racing ile yarışan Astana Motorsport ekibi Bauyrzhan Issabayev (KAZ) / Vladimir Demyanenko (RUS), MINI ailesinin sıralamadaki son ekibi olarak yarışı 12. sırada tamamladı. 

1. Ayakta ilk 12 arasına girmeyi başaran beş MINI ALL4 Racing ekibi ile Kazan-Ufa arasında gerçekleştirilecek rallinin ilk önemli bölümü (2. Ayak) heyecanlı bir yarışa sahne olacak. 

2016 İpek Yolu Rallisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edin: www.silkwayrally.com 

İpek Yolu Rallisi 2016 MINI ALL4 Racing

09.07.2016
 

dam Image