29 KASIM 2016

MINI, PREMIUM KÜÇÜK OTOMOBİLLER SEGMENTİNDE, ORİJİNAL MODEL İÇİN ZAFER NİTELİĞİNDEKİ "AUTO TROPHY 2016" ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

MINI, PREMIUM KÜÇÜK OTOMOBİLLER SEGMENTİNDE, ORİJİNAL MODEL İÇİN ZAFER NİTELİĞİNDEKİ "AUTO TROPHY 2016" ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

 

 

MINI'nin yeni nesli, “Auto Zeitung” otomobil dergisi okuyucularını sürüş keyfi, verimlilik ve bireysel stil açısından etkiledi.


Günlük trafikte heyecan verici, test sürüşlerinde etkileyici bulunan mevcut MINI modeli nesli, yapılan anketlerde de art arda geniş çapta onay görüyor. Orijinal modelin premium küçük otomobil segmentindeki popülaritesi, son olarak “Auto Trophy 2016” başarısı ile kanıtlandı. “Auto Zeitung” otomobil dergisi tarafından düzenlenen okuyucu oylamasında, MINI, “Şehir Otomobilleri/Küçük Otomobiller” kategorisindeki ithal otomobil değerlendirmesinde birinci geldi. İngiliz markasının en iyi satan modeli, bu kategoride 17 rakibiyle karşı karşıya gelerek toplam oyların yüzde 18,6’sını elde etti.


Bu yıl 29. kez verilen “Auto Trophy" ödülüne yaklaşık 60.000 “Auto Zeitung” okuyucusunun yanı sıra Bauer Media Group’un diğer uluslararası otomobil dergilerinin okuyucuları da katıldı. Okuyucular, toplam 24 kategoride çeşitli otomobil segmentinde yer alan favori araçlarını seçti ve ayrıca tasarım ve marka kimliğine yönelik olarak verilecek özel ödüllere de katkıda bulundular.


MINI, ithal araç değerlendirmesinde kazandığı ödüle, sürüş konforu, kullanım alanı, sürüş keyfi, verimlilik, kullanım, sürüş desteği, bağlantı ve premium özellikler alanında yapılan değişikliklerle gerçekleştirilen ilerlemeler nedeniyle layık görüldü. Ek olarak, ikinci bir gövde tipinin tanıtımı da yeni hedef gruplarının ilgisini çekmeyi başardı. Küçük otomobil segmentinde, MINI 3 Kapı'ya ek olarak (ortalama yakıt tüketimi: 5,7 – 3,4 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 133 – 89 g/km), şimdi yeni MINI 5 Kapı da sunuluyor (ortalama yakıt tüketimi: 5,9 – 3,5 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 136 - 92 g/km)

75bg - 192bg aralığını kapsayan dört benzinli ve üç dizel motorla motor portföyü de aynı şekilde benzer bir çeşitlilik sunuyor. Üstelik MINI 3 Kapı'nın model yelpazesi, bu otomobil kategorisine özgü üst düzey bir sporcuyu içerecek şekilde genişletildi. MINI John Cooper Works (ortalama yakıt tüketimi: 6,3 l/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 147 g/km) 231bg turbo motoru, Brembo spor fren sistemi ile tamamlanan spor süspansiyonu, aerodinamik olarak optimize edilen dış tasarım özellikleri ve John Cooper Works spor koltukları içeren modele özgü tasarıma sahip kokpitiyle günlük trafikte bile gerçek yarış pistini hissettirir.

 

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri, özel CO2 emisyon değerleri ve elektrik gücü tüketimi rakamları şu kılavuzda yer almaktadır: “Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu”. Kılavuza yetkili satıcılardan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html sayfasından ulaşılabilir. CO2 Kılavuzu. (PDF ‒ 2.7 MB)