21 OCAK 2018

MINI VE THE WOOLMARK COMPANY İŞ BİRLİĞİ.

MINI VE THE WOOLMARK COMPANY İŞ BİRLİĞİ. MINI VE THE WOOLMARK COMPANY İŞ BİRLİĞİ.


 

MINI ve Woolmark Company, 2018’de gerçekleşecek iş ortaklıklarını duyurdu. Tasarım ve yenilik alanında uzman olan her iki markanın imza attığı bu iş birliğinin amacı genç tasarımcıların çalışmalarını desteklemek. Bu iş ortaklığının ilk meyveleri ise bir dizi gelecek vaat eden moda tasarımcısı tarafından tasarlanan yünden yapılmış bir kapsül koleksiyon. Bu koleksiyon, Haziran ayında Floransa'da erkek modası ve yaşam stili için önde gelen uluslararası fuarlardan biri olan Pitti Uomo 94'te sergilenecek.

Dünya genelinde genç moda tasarımcılarının en çok bilinen destekçilerinden biri olan The Woolmark Company ile iş birliği yapmak, MINI markasının moda dünyasına ilişkin çalışmalarının bir sonraki adımını oluşturuyor. MINI'nin son iki yılda sunduğu projeler arasında, gelecek vaat eden uluslararası tasarımcıların çalışmalarını sergileyen MINI FLUID FASHION ve MINI FASHION – BEYOND NATIVE kapsül koleksiyonları yer alıyor. MINI Marka Stratejisi ve Ticari İnovasyon Direktörü Esther Bahne konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "MINI, tamamen simge haline gelmiş tasarımı ve şehirli yaşam tarzını yansıtan bir marka. The Woolmark Company gibi, biz de kaliteye çok önem veriyoruz ve geleneksel olan her şeye meydan okuma cesaretine sahibiz. Bu nedenle güçlerimizi birleştirerek yenilikçi bir grup yeni genç tasarımcı ile birlikte çalışacağımız için heyecanlıyız."

MINI ve The Woolmark Company, mevcut yapıları sorgulama ve bunları cesur şekilde yeniden şekillendirme konusunda benzer bir geçmişe sahip. Her iki markanın da paylaştığı yenilikçilik sevgisi, aralarındaki iş birliğinin temelini oluşturuyor. Bu sebeple MINI'nin tasarım uzmanlığını ve The Woolmark Company’nin uzun yıllara dayanan materyal araştırma ve geliştirme deneyimini geliştirecek heyecan verici projelerin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Pitti Uomo fuarı, 1972 yılından bu yana iki yılda bir Floransa'da düzenlenmektedir. Fuar, genç, gelecek vaat eden ve bazen geleneklere aykırı moda markalarını destekler. MINI, Ocak 2015'ten bu yana İtalya'daki yıllık bir moda sektörü fuarı olan Pitti Immagine ile birlikte çalışmaktadır. Bu iş birliği, iş ortaklarının paylaştığı yenilik, detaylara gösterilen özen ve kalite tutkularının yanı sıra yeni trendleri öngörme yetenekleri için yeni bir fırsat oluşturmaktadır.