09 MAYIS 2018

Orijinal MINI Tutkunları Bir Araya Geldi.

Orijinal Mini Tutkunları Bir Araya Geldi.


 

Sürüş keyfi ve bireysel stilin öne çıktığı Uluslararası Mini Buluşması (IMM) 2018 etkinliği Portekiz, Praia de Mira’da ziyaretçilerini bekliyor. Geleneksel İngiliz markasının meraklıları, 17 – 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında Atlantik kıyısında yer alan Porto’nun yaklaşık 100 kilometre güneyindeki yazlık mekana akın edecek. Uluslararası Mini Buluşması 40. yıldönümünü kutluyor ve ilk kez Portekiz'de gerçekleştiriliyor.

Clube Mini de Portugal organizatörleri yıldönümü etkinliğine birkaç bin kişinin katılmasını bekliyor. Katılımcıların bazıları ilk olarak 1959’da piyasaya sunulan Klasik Mini otomobillerle ve diğerleri de 2011’den beri yollarda görülen modern MINI otomobillerle olmak üzere çoğunluğu kendi otomobilleriyle gelecek.

Geniş bir kumsal ve bir lagünün arasında yer alan festival alanında canlı müzik, spor müsabakaları, otomobil sergileri düzenlenirken, ayrıca bir yedek parça ve aksesuar pazarı da bulunacak. IMM’in hafta sonundaki diğer faaliyetleri arasında çevre gezileri ve festival alanı etrafındaki caddelerde konvoy geçişleri bulunuyor.

Uluslararası Mini Buluşması’nda orijinal kompakt İngiliz otomobilinin global ve sınıflar arası karakteri özellikle öne çıkarılıyor. Etkinlik, uluslararası Mini Kulüpleri açısından da oldukça önemli. Katılımcılar özenle baktıkları Klasik Mini’leri veya kişiselleştirdikleri MINI otomobilleri diğer meraklılara göstermek ve benzersiz bir topluluk deneyimi yaşamak üzere yüzlerce kilometre kat ediyor.

Orijinal Mini Tutkunları Bir Araya Geldi.


IMM 2018 organizatörleri, etkinliğin her gününü tarihi önemi olan farklı bir Klasik Mini’ye ayırıyor. Mini Moke, Mini Clubman ve Mini Van modelleri onurlandırılırken, Praia de Mira’da iki önemli modelin de yıldönümleri kutlanacak.

Mini Cooper S, İngiliz üretici tarafından 55 yıl önce pazara sunuldu. 70 beygir gücündeki kapasitesindeki iki katın üzerindeki artış sayesinde bu model Klasik Mini’nin en güçlü versiyonu oldu. Servo destekli geliştirilmiş fren sistemi sprint gücüne benzer şekilde yavaşlama kabiliyetini de artırdı. Mini Cooper S, Monte Carlo Rallisindeki toplam üç zaferle taçlanan efsanevi motor sporları kariyerinin de temelini oluşturdu.

Mini Cabrio modelinin prömiyerinin üzerinden 25 yıl geçti. Klasik Mini’nin üstü açık tipinin üretimi 1991’de yeniden yapılandırılmış gövdeyi sunan Alman üreticisinin başını çektiği girişime dayanır. O zaman Rover Genel Merkezinde MINI’den sorumlu olanlar bu konseptten etkilenerek Longbridge’deki İngiltere fabrikasında bir dizi otomobil üretmeye karar verdiler. 1993’ün yazında ilk otomobiller Klasik Mini’nin güneş sever meraklılarına teslim edildi.

Yeni otomobillerin resmi yakıt tüketimi rakamları, resmi özgün CO2 emisyonu ve güç tüketimi hakkında daha fazla bilgi için, lütfen “Yeni otomobillerin yakıt tüketimi rakamları, CO2 emisyonu ve güç tüketimi Kılavuzu”na başvurun. Kılavuza tüm satış noktalarından ve şu adresten ulaşılabilir: http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.