17 MAYIS 2018

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.


 


MINI, kraliyet düğününü kutlamak üzere yalnızca bir adet üretilecek özel bir otomobil tasarlıyor.
 

MINI, Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğününü bu ayrıcalıklı olayın anısına özel olarak tasarlanan benzersiz bir MINI ile kutluyor. 19 Mayıs tarihindeki düğünün ardından, tek adet üretilecek bu MINI, müzayedeye konmak üzere Children’s HIV Association’a (CHIVA) verilecek.
 

MINI Tasarım Müdürü Oliver Heilmer durumu şöyle ifade ediyor, “Birleşik Krallık’ta yaklaşık 60 yıllık geçmişiyle simge haline gelen bir İngiliz markası olarak bağış amaçlı bu özel hediyeyle kraliyet düğününe bir iz bırakmaktan memnuniyet duyuyoruz. MINI Tasarım ekibi bu olay için benzersiz bir MINI yarattı. Özel olarak tasarlanan tavan grafiğiyle kombine edilen kişiselleştirilmiş 3D iç ve dış tasarım baskı detaylarının yanı sıra özel süslemeleriyle de bu MINI diğer modellerden oldukça ayrılıyor.”
 

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.

Dış tasarım.

Bu benzersiz otomobil Crystal White renginde. Gümüş/mavi vurgu şeritleri gövdeye farklı bir görünüm kazandırıyor ve otomobili çevreleyen siyah şerit, mavi tonda mat gümüş rengi de içeriyor. Altıgen radyatör ızgarası, kapı kolları ve far çerçeveleri ile mavi/siyah şeffaf kaplama stop lambaları gibi hemen fark edilen MINI tasarım özellikleri MINI’ye modern bir görünüm kazandırırken, detaylara gösterilen özeni vurguluyor. İngiliz Bayrağı tasarımına sahip stop lambaları ve mat metalik koyu mavi jantlar, otomobilin dış görünümünü tamamlıyor.
 

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.

El yapımı tavan grafiği ve 3D baskı.

Dış tasarımın özellikle öne çıkan bir özelliği de birden fazla rengin kullanıldığı tavan boyası. Tavan grafiği birkaç katman halinde titizlikle elde uygulanmış ve Prens Harry ile Meghan Markle’ın ulusal İngiliz ve Amerikan bayraklarına ait öğeleri bir araya getiriyor. Özel MINI modelinin yan sinyal göstergelerinin etrafındaki havalandırmalar 3D baskıyla üretilmiş ve M ve H harflerini kalp ve yüzüklerle süslüyor. Otomobilin kapısı açıldığında sürücü ve yolcu kapısının önündeki zemine özel bir “Just Married” (Yeni Evli) karşılama mesajı yansıtılıyor.
 

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.

İç tasarım.

İç tasarım için seçilen Satellite Grey renkte deri, MINI’nin diğer özellikleri için ideal bir arka plan oluşturuyor. Krom dış tasarım öğelerinin mavi/siyah renkli saydam kaplaması iç tasarımın bazı krom parçalarında da kendisine yer buluyor. Gelin ve damadın ilk adları ve düğün tarihi ile yeni evlilere sunulan iyi dilekler de ön yolcu koltuğunun ilerisindeki geniş kaplama şeridine eklendi. İç tasarımın bir diğer özel öğesi de tavan grafiğinden ilham alan kapılardaki kaplama şeritlerine, direksiyonun arkasına ve baş dayamalarına entegre edilmiş vurgudur. Baş dayamalarında bir tarafta İngiliz Bayrağı’nın soyut bir yorumu ve diğer tarafta da perfore Amerikan Bayrağı ve dikişler yer alıyor.
 

ÖZEL BİR GÜNE ÖZEL BİR MINI.