mini connected – connectivity icon mini connected – connectivity icon
MINI CONNECTED.

TÜM ÖZELLİKLER.

mini - spacer line grey mini - spacer line grey

EĞLENCE VE HABER/EĞLENCE.

mini connected - visual boost radio mini connected - visual boost radio

RADIO MINI VISUAL BOOST.

MINI Visual Boost Radyo; gösterişli, yüksek çözünürlüklü ve kullanımı kolay dokunmatik bir ekranla sunulur. Çift tuner, dört orta ölçekli hoparlör ve iki merkezi bas hoparlöre sahiptir. Özellikler arasında Bluetooth hands-free arayüzü ve Merkezi Gösterge Paneli etrafında bir LED halka da dahildir. Merkez konsolda yer alan MINI Controller aracılığıyla kolaylıkla kullanılır.

AKILLI TELEFON ARAYÜZÜ.

Apple CarPlay® Hazırlığı iPhone cihazınızı ve en sevdiğiniz iOS uygulamalarını MINI’nizin direksiyonu başında güvenle ve kablosuz şekilde kullanmanın en hızlı ve en rahat yoludur. Otomobil sürerken yapmak istediğiniz işleri dokunmatik ekranınıza taşıyan bir otomobil içi multimedya merkezi olarak işlev görür. Bu sayede yola tamamen odaklanırken adresleri alabilir, telefon aramalarını yönetebilir, mesaj alıp gönderebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda Spotify ve üçüncü taraflara ait uygulamaları da kontrol edebilirsiniz. MINI’nizin dokunmatik ekran kontrolleri, MINI Controller veya Siri sesli komutlarıyla temel fonksiyonları kontrol edebilirsiniz. Direksiyon üzerindeki sesli kontrol düğmesine uzun süreli basarak iPhone’unuzda Siri’yi de etkinleştirebilirsiniz.

Desteklenen uygulamalar hakkında detaylı bilgiyi http://www.apple.com/ios/carplay/ adresinde bulabilir ve günlük yaşamınızı nasıl daha iyi, daha kolay ve daha bağlantılı hale getirebileceğinizi görebilirsiniz.

mini connected - spotify mini connected - spotify

SPOTIFY.

MINI ve Spotify, MINI ses sistemi aracılığıyla istediğiniz müziğe erişim sağlıyor. Ücretsiz Spotify uygulamasını Akıllı Telefon Arayüzü ile MINI Connected sistemine bağlayın ve 30 milyon şarkının yanı sıra Spotify radyosunun keyfini çıkarın. Kendi çalma listelerinizi de oluşturarak her yolculukta en mükemmel müziği dinleyebilirsiniz. Spotify müzik uygulamasını MINI Connected aracılığıyla kontrol edin ve telefonunuzun dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin.
mini - spacer line grey mini - spacer line grey

YOLCULUK.

mini connected - navigation system mini connected - navigation system

MINI NAVİGASYON SİSTEMİ.

MINI Navigasyon Sistemi yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü, kullanımı kolay bir dokunmatik ekran üzerinde ses komutları, harita görüntüleri ve ok işaretleri kombinasyonuyla varış noktasına giden rotayı size sunar. Bu özellik rotanızın net, detaylı bir görünümünü sunmak üzere uygulamayı parmaklarınızı kullanarak yaklaştırma imkanı sağlar. Sistem aynı zamanda gece modu fonksiyonu da sunarak sizi gideceğiniz yere hızlı ve güvenli bir biçimde götürür. Harita güncellemelerinin USB aracılığıyla sunulduğu sistem MINI Controller aracılığıyla kullanılır. Tüm bu özellikler bir araya gelerek MINI Visual Boost radyonuzu uzman bir kılavuza dönüştürür.

mini - spacer line grey mini - spacer line grey

DESTEK.

mini - spacer line grey mini - spacer line grey

KOLAYLIK.

mini connected - convenience mini connected - convenience

8,8'' DOKUNMATİK EKRAN

8,8'' yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranla dijital dünyayla bağlantınızı güçlendirin ve MINI’nizin teknolojisinin gücünü artırın. Bu birinci sınıf arayüz MINI’nizin uygulamalarına zahmetsiz şekilde erişmenizi ve navigasyon sistemi ile rotanızın en net resmini görmenizi sağlar. Gelişmiş dokunmatik ekran teknolojisi tüm yenilikçi eğlence, iletişim ve navigasyon özelliklerini parmaklarınızın ucuna taşır.
mini connected - multifunction controller mini connected - multifunction controller

MINI CONNECTED.

MINI Connected, MINI’nizin dokunmatik ekranında güvenle görüntüleyebileceğiniz kapsamlı bir dizi akıllı hizmet ve akıllı telefon uygulaması için temel oluşturur. Etkin bir biçimde çalışan orijinal MINI bağlantı grubundan oluşur, ancak yeni paketlerimizle büyük ölçüde güçlendirilmiştir. MINI Connected, MINI’nizin içinde veya dışında olun, cihazınızdan aldığınız bilgileri entegre ederek eğlenceye erişebilmenizi ve gününüzü organize edebilmenizi sağlayan vazgeçemeyeceğiniz bir yol arkadaşıdır. Özellikler MINI Controller ya da çok işlevli direksiyon aracılığıyla kolayca kullanılır. Ayrıca Spotify gibi müzik uygulamalarına rahatlıkla erişebilirsiniz.

Bulunabilirliği ve kullanılabilirliğinin sürümlere ve bölgenize göre değişebileceğini lütfen unutmayın.

mini connected - hands free telephony mini connected - hands free telephony

HANDS-FREE TELEFON KULLANIMI.

Standart Bluetooth sistemi, hands-free aramaların keyfine varmanızı sağlar. Ellerinizi direksiyondan ayırmadan arama yapabilmeniz veya aramalara yanıt verebilmeniz için iki cep telefonunu Bluetooth aracılığıyla MINI’nize bağlayabilirsiniz. Direksiyon düğmelerini veya sesli kontrolü kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik yolcu tarafındaki ikinci bir yerleşik mikrofon MINI’nizin her yerinde iyileştirilmiş bir ses netliği sunar. Otomobilinizin tavan anteniyle indüktif bağlantı, mobil sinyal alımının otomobilin dışındaki kadar iyi olmasını mümkün kılar.

mini connected - front armrest mini connected - front armrest

ÖN KOL DAYAMASI.

Ön kol dayaması (saklama bölümüyle birlikte) konforlu olduğu kadar pratiktir. Ergonomik olarak tasarlanan öğe MINI Controller’a kolay erişim sağlar. Kol dayaması aşağı doğru katlanabilir ve birkaç konumda sabitlenebilir. Üstelik, QI özellikli akıllı telefonlar için güvenli bir saklama çözümünün yanı sıra hızlı ve iyileştirilmiş şarj işlemi sağlayan ve telefona özel adaptörle donatılmış güçlü bir opsiyonel kablosuz yuva sistemini de barındırır.

mini connected - wireless charging mini connected - wireless charging

KABLOSUZ ŞARJ.

Merkez kol dayamasında bulunan MINI Kablosuz Şarj yuvası kokpitteki kablo karmaşasını ortadan kaldırarak, siz otomobilinizi sürerken tüm QI özellikli telefonların güvenle şarj edilmesini ve yerinde durmasını mümkün kılar. Telefonunuzu şarj cihazına yerleştirir yerleştirmez pilin eksik kısmı otomatik olarak tamamlanır. Telefon yerleştirildiğinde bir LED ışığı telefonunuzun bağlandığını ve şarj edildiğini gösterir. Şarj yuvası telefonunuzu indüktif bağlantı aracılığıyla tavan antenine bağladığından aynı zamanda telefonunuzun mümkün olan en iyi şekilde sinyal almasını sağlar. Uyumluluğa dair detaylar için lütfen MINI Yetkili Satıcınızla iletişime geçin. Şarj yuvasının yalnızca uzman bir atölyede eğitimli bir teknisyen tarafından monte edilmesi gerektiğini lütfen unutmayın. MINI Yetkili Satıcınız montaj konusunda size yardımcı olacaktır.

mini connected - interfaces mini connected - interfaces

USB ARABİRİMLERİ.

Merkez konsolun alt kısmındaki USB bağlantısı müzik çalarları, taşınabilir belleklerdeki ve akıllı telefonlardaki dosyaları doğrudan kontrol ederek kullanabileceğiniz etkin bir yardımcı giriş ve şarj cihazıdır. Cihazların USB arabirimine bağlanması donanıma bağlı olarak basit bir işlemdir ve USB kabloları veya aksesuar olarak sunulan MINI kablo adaptörü kullanılarak gerçekleştirilebilir.

MINI Navigation paketi merkez konsol üzerinde birbirinin yanında iki adet USB portu/arabirimi sunar. Bir Tip A/1.5A ve bir 3A’lik Tip C portu mobil cihazların ekstra hızlı şarj edilebilmesini sağlarken, aynı anda iki akıllı telefonu (veya başka bir cihazı) kullanmanıza ve şarj edebilmenize izin verir.

mini connected - controller mini connected - controller

MINI CONTROLLER.

Merkez konsolda yer alan MINI Controller kadranın döndürülmesi, basılması ve yatırılmasıyla tüm MINI Connected özellikleri ve fonksiyonları içinde kolayca dolaşabilmenizi sağlar. Controller öğesinin küçük temsili bir görüntüsü dokunmatik ekranda gösterilir, böylece MINI Connected içinde nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı kolayca görebilirsiniz. Ayrıca Medya, Telekomünikasyon, Ana Menü, Radyo ve Harita Menüsü için doğrudan seçim düğmelerine sahiptir. Bir seçenek düğmesi içeriğe duyarlı ayarlar sayfasını açar ve Geri öğesine basılmasıyla seçilen son sayfaya geri dönebilirsiniz.
mini connected - touch controller mini connected - touch controller

MINI DOKUNMATİK KUMANDA.

Merkez konsoldaki MINI Controller, MINI Connected teknolojisini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Dokunmaya duyarlı Controller, MINI Connected sistemini rahatlıkla tek elinizi kullanarak yönetebilmenizi sağlar. Düğmelere basarak ve parmaklarınızı dokunmatik yüzey üzerinde sürükleyerek yeni bir varış noktası girmekten multimedya aramalarına, iletişim listesinden telefon numaralarına kadar sistemi yönetebilirsiniz. Merkezi Kontrol Ekranı, Controller aracılığıyla yönetilen tüm fonksiyonları kolay ve rahat bir şekilde izlemenizi sağlar. Kullanım zahmetsizdir, sürücü olarak üzerinizdeki yükü azaltır, böylece yolda olan bitene tam olarak odaklanabilirsiniz.
mini connected - bluetooth hands free interface mini connected - bluetooth hands free interface

BLUETOOTH HANDS-FREE ARAYÜZÜ.

Bluetooth hands-free arayüzü uyumlu, Bluetooth özellikli akıllı telefonları MINI’nizin sistemine kablosuz ve akıllı bir şekilde bağlar ve hiç şüphesiz sezgisel ekran ve kontrol seçenekleriyle entegredir. Bu, telefonunuzun veya cihazınızın en önemli verilerine ve fonksiyonlarına MINI’nizin içinden doğrudan erişebileceğiniz anlamına gelir. Çok fonksiyonlu düğmelere sahip direksiyon veya sesli kontrol aracılığıyla yönetilen MINI Controller’ın kullanımı son derece güvenli ve konforludur.
mini connected - bluetooth audio streaming mini connected - bluetooth audio streaming

BLUETOOTH SES YAYINI.

Bluetooth ses yayını, Bluetooth hands-free arayüzünün müzik verilerini MINI’nizin ses sistemine kablosuz olarak aktarmasına izin verir. Bu özellik, Radio MINI Visual Boost ve MINI Connected uygulamalarıyla mümkündür. Yüklü donanıma bağlı olarak cep telefonu MINI Controller, çok fonksiyonlu düğmelere sahip direksiyon veya sesli kontrol aracılığıyla kullanılabilir.

mini connected - enhanced bluetooth mobile preparation mini connected - enhanced bluetooth mobile preparation

GELİŞMİŞ BLUETOOTH CEP TELEFONU HAZIRLIĞI.

Bu seçenek hands-free telefon aramalarını mümkün kılar ve iki adet cep telefonunun MINI sistemine bağlanmasını sağlarken aramalarınızın ses kalitesini de büyük ölçüde artırır. Cep telefonunuzu yerleştirmeye ve şarj etmeye uygun bir yuvaya sahip merkezi kol dayamasını içerir. Bunun yanı sıra sürüş deneyimini artırmasının yanında telefonunuzun birçok fonksiyonunu kontrol edebilmeniz için kusursuz bir yöntem sunan çok işlevli, 3 kollu, spor deri direksiyon da sunulur.
mini connected - leather sports steering wheel mini connected - leather sports steering wheel

MINI SPOR DERİ DİREKSİYON.

Yumuşak, ergonomik olarak şekillendirilmiş kontrast dikişli petrol rengindeki spor direksiyon özellikle iyi bir kavrama sunar ve iç tasarıma kendinden emin, sportif bir karakter verir. Çok işlevli seçenekler, kullanımı kolay telefon, ses ve müzik kumandalarının yanı sıra cruise control gibi özellikleri parmaklarınızın ucuna getirir.
mini - spacer line grey mini - spacer line grey

EDRIVE.

mini connected - edrive services - electric mini connected - edrive services - electric

MINI ELECTRIC OTOMOBİLİNİZ İÇİN EDRIVE HİZMETLERİ.

MINI Connected’in isteğe bağlı eDrive Hizmetleri, MINI Electric otomobilinizin konforunu, pratik kullanım özelliğini ve verimliliğini artırır. Siz otomobilinizi kullanırken kullanabileceğiniz, enerji açısından en verimli rota olan Yeşil Rota sürekli olarak hesaplanır. MINI Uygulamanız en yakın şarj istasyonlarının nerede olduğunu, bağlantı tipini ve sunulan şarj kapasitesini gerçek zamanlı olarak gösterir. Sistem her zaman tercih ettiğiniz şarj istasyonuna ulaşabilmeniz için çalışır. Ayrıca tüm sürüş modları için batarya menzilini, güncel şarj durumunuzu ve kalan şarj süresini de gösterir.
mini - spacer line grey mini - spacer line grey

MINI CONNECTED HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALIN.

MINI Connected – MINI Connected app icon – Remote services MINI Connected – MINI Connected app icon – Remote services

KESİNTİSİZ BAĞLANTININ ANLAMINI KEŞFEDİN.

SİZİN İÇİN NELER VAR?

MINI Connected, MINI Uygulaması da dahil olmak üzere sizi ve yolcularınızı MINI’nize bağlayan akıllı fonksiyonlar, uygulamalar ve hizmetler bütünüdür. Sizi güvenli ve kesintisiz bir şekilde dış dünyaya bağlar. Günlük yaşamınızı çok daha konforlu hale getirir. Otomobil sürmeyi çok daha güvenli ve daha eğlenceli hale getirir.
mini connected - connectivity mobile mini connected - connectivity mobile
MINI Connected – touchscreen – multimedia MINI Connected – touchscreen – multimedia
MINI Connected – packages icon MINI Connected – packages icon

EKSİKSİZ BAĞLANTI GRUBU.

PAKETLER VE ÖZELLİKLER.

MINI Connected ile premium teknolojinin gücünü devreye alın. Uzaktan kontrol etmenin rahatlığından otomobile gönderim işlevselliğine ve acil durum aramalarına kadar bu sistem, sizi MINI’nize bağlayacak bir dizi heyecan verici özellik ve uygulamadan yaralanıyor. İki farklı pakette gruplanan sistemde sizin için en uygun olanını bulun.
mini connected - help - faqs mini connected - help - faqs
YARDIM VE DESTEK.

SORULARINIZA YANIT BULUN.

BİR SONRAKİ ADIMINIZI ATIN.