SÜRÜŞ DENEYİMİ

YEPYENİ MACERALAR SENİ BEKLİYOR.

Tamamen Elektrikli MINI Countryman, çevreye duyarlı kaşifler için korkusuz bir yol arkadaşı. 

Tamamen elektrikli MINI Countryman- sürüş deneyimi

ELEKTRİĞİN HEYECANI SENİ BEKLİYOR.

Tamamen Elektirikli ilk MINI Countryman’i geliştirirken maksimum go-kart hissini elde etmek için temel tasarım kriterlerini uyguladık. Örneğin bataryanın yerleştirilme şekli sayesinde alçak bir ağırlık merkezi elde ederek sürüş dinamiklerini geliştirdik. Ağırlık dağılımını optimize ederek ve doğrudan bir direksiyon oranıyla bir araya getirilmiş, heyecan verici bir MINI sürüş karakteri elde ettik. Lastik genişliğini iyileştirerek yanal dinamikleri ve yol tutuşunu geliştirdik. En yeni donanım ve yazılım geliştirmeleriyle otomobilin özellikle Go-Kart modunda çok daha eğlenceli ve heyecan verici şekilde kullanılmasını mümkün kıldı.

PERFORMANS ÖZELLİKLERİ.

MINI Countryman E MINI Countryman SE ALL4

Motor Gücü

150 kW
250 Nm
230 kW
294 Nm*

0–100 km/sa

8,6 sn 5,6 sn
Maksimum Hız
170 km/sa 180 km/sa
Menzil
WLTP

462 km

 

433 km

 

*geçici takviye güç dahil

ÇEVİKLİK VE AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.

Biçim ve işlevselliği çok daha kompakt bir tasarım ve gelişmiş aerodinamik özelliklerle birleştiren Tamamen Elektrikli MINI Countryman güç ve verimlilik arasında hassas bir denge yakalar. Gelişmiş teknolojisi ile ekonomi ve sürdürülebilirliğe yönelik istikrarlı bir odaklanmanın simgesidir.
Tamamen Elektrikli MINI Countryman- sürüş deneyimi - çeviklik
Tamamen Elektrikli MINI Countryman- sürüş deneyimi - All4

ALL4 DÖRT ÇEKER SİSTEMİ.

ALL4 dört çeker sistemi gücü tekerlekler arasında dinamik şekilde dağıtır, sana zorlu zeminlerin üstesinden gelebilecek seviyede bir çekiş ve her türlü zeminde kontrol sağlar. Islak ve buzlanmanın mevcut olduğu yüzeyler nedeniyle çekişte kayıp olduğunu tespit etmesi durumunda gücü gerektiği gibi dinamik olarak değiştirir.
Böylece MINI Countryman’inin sert, maceracı doğasının avantajından yararlanmanı mümkün kılar. Hava durumu ne olursa olsun, kontrol sende ve sana uygun ortamda kalır.

SÜRÜŞ ASİSTANI.

Sürüş Asistanı fazladan bir çift göze sahip olmaya benzer. “Kör noktanda” bulunan otomobiller hakkında seni uyarır ve gerekirse MINI’ni kendi şeridine doğru yönlendirmek üzere direksiyonu aktif olarak destekler. Buna ek olarak MINI’nle geri manevra yaparken arkandaki trafiği tespit etmeye yardımcı olur. Sürüş Asistanı Plus kamera ve radar tabanlı sürücü destek özelliklerini içerir. Önünde ilerleyen otomobille arzu ettiğin hız, şerit ve mesafeyi otomatik olarak koruyarak gitmek istediğin yere çok daha rahat ulaşmanı sağlar. 
Sürüş Asistanı Professional ile arkana yaslanabilirsin. Kontrolü elinden almadan her türlü trafik durumunda sana yardımcı olur.

Tamamen Elektrikli MINI Countryman- sürüş deneyimi - sürücü desteği

YOL İÇİN MINI DENEYİM MODLARI.

Standart donanım olarak, Tamamen Elektrikli MINI Countryman otomobilinin farklı özelliklerini bir araya toplayan ve trafiğe, mevcut ihtiyaçlarına göre uyarlayan üç MINI Experience modu bulunur. Her biri kendine özgü görünüme sahiptir.
Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - green modu Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - green modu

Green Mod.

Sürdürülebilir ve yalın… Bu mod, sana daha uzun bir yol gitmeni sağlayacak ekstra verimli bir sürüş sunar.

Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - core modu Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - core modu

Core Mod.

Sofistike ve modern bir ambiyansa sahip klasik ve konforlu bir MINI sürüş deneyimi…

Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - go-kart modu Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürüş deneyimi - go-kart modu

Go-kart Mod.

Efsanevi John Cooper Works'ten ilham alan bu mod, adrenalin uyandıran motor sporları estetiğiyle heyecan verici bir sürüş sunar.