BİR İKONUN YENİDEN DOĞUŞU.

BAZI ŞEYLER, ZAMANLA DAHA DA İYİ HALE GELİR.

Çok sayıda İngiliz yapımı filmde yer alan, rock yıldızları tarafından kullanılan ve genel olarak halk tarafından sevilen, İngiliz klasiklerinin dayanak noktası haline gelmiş küçük otomobilin parlayan yıldızı, 1990’ların başında sönmeye başladı. Kültürel bir ikon ve efsanevi bir küçük otomobil olarak MINI’nin hakimiyeti sarsılıyordu. Son sahipleri ile Mini hacmini artırsa da ciddi kalite sorunları yaşamaya başlamıştı. Bu nedenle sevilen bir marka olarak kalmasına rağmen değerli imajından çok şey kaybetti.

Sağlamlık ve kalite mükemmeliyetine odaklanırken ikonik tasarımı dikkatli bir biçimde yenileyen Mini, 2001 yılında BMW tarafından premium bir marka olarak yeniden pazara sunuldu. Yeniden tasarlanan ve artık büyük harflerle yazılan MINI’nin büyük bir etki yarattığını söylemeye gerek bile yok. Özgün ruhunu koruyan MINI, yenilenerek geri döndü. Premium ancak kentli, etkileyici ancak heyecan verici düzeyde oyuncu kimliğiyle aramızda. Yeni MINI ikonik, klasik go kart tasarımını yeni hız seviyesi ve son derece gösterişli görünümü ile bir araya getirdi. Efsanevi kökenine sadık kalan ancak bu kökeni, yeni milenyum için ferah ve modern bir biçimde yeniden yorumlayan MINI, zamanın ruhuna bir kez daha dokundu.

Özgün ikonik Mini’den yola çıkan bir evrimle art arda beş otomobil geliştirildi. Her biri, zeki otomobil sahiplerinin gittikçe artan esnek taleplerine ve zorlu sürüş alışkanlıklarına uygun şekilde kişiselleştirildi. Mükemmel MINI 3 Kapı, rakipsiz go kart yol tutuşu ve daha alçak süspansiyonu bir araya getirerek şehir sokaklarını keşfederken benzersiz bir MINI heyecanı sunuyor. Son derece sosyal MINI 5 Kapı ise arkadaşları tur atmak için bir araya toplamayı, çok daha cazip hale getiriyor. MINI Countryman, dayanıklı dört çeker sistemi ile şehir sınırlarını aşarak daha geniş ufuklara yelken açıyor. MINI Clubman, öne çıkmaktan korkmayan güneşli hava severler ve heyecan arayanlar için üretilmiş MINI Cabrio ile birlikte ikonik, çekici ve sofistike bir stil sunuyor.

Ayrıca bu koca yürekli küçük otomobil, hareketsiz duramıyor. Modern teknoloji, artık uygulamalarından iç tasarım özelliklerine kadar kesintisiz bir hareket yaratıyor.

Meydana gelen yeni gelişmelerle birlikte bu minik efsane, yeni yolculuğuna henüz başlıyor.

MINI Cooper  3 Kapı
Resmi ortalama yakıt tüketimi:  5,6 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 128 g/km

MINI Cooper  5 Kapı
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 5,7 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 131 g/km

MINI Cooper  Cabrio
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 5,6 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 129 g/km

MINI Cooper  Clubman
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 6 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 137 g/km

MINI Cooper  Countryman ALL4
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 6,9 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 157 g/km

Yasal Uyarı:

Gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve enerji tüketimi değerleri Avrupa Mevzuatı (EC) 715/2007’nin tip onayı sırasında yürürlükte olan sürümüne uygun şekilde belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir; gösterilen değer aralığı opsiyonel donanım ve seçili modelde bulunan farklı jant ve lastikleri dikkate alır. Bazı otomobillere ait değerler yeni WLTP yönetmeliğini temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi için NEDC değerine dönüştürülmüştür.
[Bu otomobillerle ilgili olarak, CO2 emisyonuyla ilişkili vergiler veya diğer harçlar (diğerleri arasında) açısından CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden farklı olabilir.]
CO2 verimlilik özellikleri 1999/94/EC Direktifi ve Avrupa Birliği Mevzuatının yürürlükteki versiyonuna göre belirlenir. Burada gösterilen değerler bu sınıflandırmaya ait NEDC döngüsü uyarınca yakıt tüketimi, CO2 değerleri ve enerji tüketimini temel alır. Yeni binek otomobillerin resmi yakıt tüketimi ve özel CO2 emisyonları hakkında daha fazla bilgi “yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzunda” bulunabilir. Kılavuza satış noktalarından ve  www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html adresinden ulaşabilirsiniz.