MINI DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ.

ZAMANDA YOLCULUK: MINI NEYİ TEMSİL EDİYOR?

MINI, doğası gereği şehirli bir marka. İlk Mini ile 1959 yılında yola çıktık ve minimum ayak izi ile maksimum deneyim sunabileceğimiz görüşü doğrultusunda şehrin zorluklarını ele almaya başladık.

1959 yılında üretilen ilk Mini, bir tasarım ikonu haline geldi ve bakışında, içgüdüsel sürüş deneyiminde ve erişilebilirliğinde insani bir çekicilik vardı. Ayrıca bu model, baskı yaratan sosyal bir sorun olan ani yakıt sıkıntısına bir yanıt olarak tasarlandı.

BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRME.

Alanın yaratıcı bir biçimde kullanımı ve mükemmel bir insan odaklı tasarım yaklaşımı, heyecan verici otomobillerin üretiminden olağanüstü şehir deneyimlerine kadar yaptığımız her şeyi özetliyor. İkonik tasarıma ve heyecan verici go kart hissine sahip MINI, her yeni otomobil nesli ile yerleşik küçük otomobil segmentine sekte vurdu. Efsanevi kökenimize sadık kalırken bu kökeni, şehir sürücüsü için küçük, ayırt edici otomobillerden oluşan bir portföyle her yeni milenyum için tamamen en baştan yorumladık.

Ancak aynı zamanda, otomobillerin ötesinde geleceğe de odaklandık. MINI’de bizim için şehri bir bütün olarak anlamak, insanların yaşamları için en uygun olanı bulmak ve gelecekte onlar için neyin ön planda olacağını keşfetmek önemli. Bu nedenle mimari, moda ve tasarım alanlarıyla, yani şehir yaşamı ile ilgili olan her alanla son derece ilgiliyiz.

MINI Cooper 3 Kapı
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 5,6l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 128 g/km

MINI Cooper 5 Kapı
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 5,7 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 131 g/km

MINI Cooper Cabrio
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 5,6 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 129 g/km

MINI Cooper Clubman
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 6 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 137 g/km

MINI Cooper Countryman ALL4
Resmi ortalama yakıt tüketimi: 6,9 l/100 km; Resmi (ortalama) CO2 emisyonu: 157 g/km

GELECEĞE YÖNELİK HAYALLER.

MINI LIVING ile şehrin merkezinde, küresel bağlantılarla donatılmış, canlı topluluk alanları oluşturarak şehir alanları için yeni konseptler geliştirdik. MINI FASHION ile kentli göçebeyi günlük yolculuklar için hazırladık.

Brooklyn’de yer alan A/D/O olarak adlandırılan tasarım merkezimizde, statükoya meydan okumak isteyen yaratıcı kişilere kaynak sağlıyoruz.

Ayrıca start-up’ları hızlandırmayı ve büyütmeyi amaçlayan URBAN-X ile her yıl, şehir hayatını daha verimli ve daha keyifli hale getirmek için hizmet ve ürünler üzerinde çalışan 20 start-up ile birlikte çalışıyor ve onlara yatırım yapıyoruz. Daha iyi ve daha heyecan verici bir şehir yaşamına giden yolu açmaya odaklandık, ancak bunu tek başımıza yapamayız. Bizimle aynı zihin yapısını ve aynı değerleri paylaşan iş ortakları ile iş birliklerine ihtiyacımız var.