SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

GERİ DÖNÜŞ YOK.

MINI sürdürülebilir üretim açısından dikkat çekici ilerlemeler kaydetti ancak hedefe doğru kat etmemiz gereken daha çok yol olduğunu biliyoruz.
Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürdürülebilirlik - bağlılık

BAĞLILIĞIMIZ.

MINI olarak, ikonik tasarım ve performanstan ödün vermeden çevreye duyarlı bir yaklaşımı benimsemeye öncülük ediyoruz. Bu hedef, gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin doğrudan sonucudur. Şimdi sürdürülebilir, kısmen geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak tamamen hayvan dostu, deri içermeyen bir iç tasarım sunuyoruz. Ön paneller, kapı panelleri ve kapaklara yönelik olarak kullandığımız 2D düz dokuma %90 geri dönüştürülmüş polyester iplikten üretilmiştir. Yeni nesil jantlarımız ise artık %70'e varan dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor.

ÇEVRE DOSTU MALZEME ALTERNATİFLERİ.

Deri malzeme yerine kullandığımız malzemeler sayesinde artık MINI otomobilleri için hayvan dostu iç tasarım seçenekleri sunuluyor. %100 geri dönüştürülmüş tekstilden üretilen yenilikçi koltuk yüzeyleri, deri ile aynı birinci sınıf kalite ve oturma konforunu sağlayarak görünüm, his ve işlevsellik açısından hiçbir ödün vermez. Yeni direksiyonlar görünüm, yıpranma ve dayanıklılık söz konusu olduğunda tüm zorlu kriterleri karşılar.

Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürdürülebilirlik - deri alternatifleri
Tamamen elektrikli MINI Countryman - sürdürülebilirlik - geri dönüştürülmüş kumaşlar

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ KUMAŞ VE TEKSTİLLER.

Ön panel ve kapılarımızdaki kol dayamalarında, geri dönüştürülmüş polyester iplikten kaliteli örgü kumaşlar kullanıldı. Geri dönüştürülmüş polyester ipliğin %90’ını 2D örgü kumaşa dönüştüren yenilikçi işlemin ardından elde edilen bu kumaşı ön panel ve kapı panellerinin örgü kısımlarında kullanıyoruz. İşlem pamuğa kıyasla %98 daha az su kullanıyor ve geleneksel polyester işlemeye göre CO2 emisyonunu %80 civarında azaltıyor.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ALÜMİNYUMA ÖNCELİK VERİYORUZ.

Tasarım süreci ve ürün geliştirme sırasında bize rehberlik eden ilke “geri dönüştürülmüş ürüne öncelik” vermektir. Hurda alüminyumdan elde edilen geri kazanılmış alüminyumun yaklaşık %70’i yeni nesil MINI otomobillerin jantlarında kullanılır. Kullanılan yeşil enerjiyle birlikte birincil alüminyum üretimine kıyasla enerji ihtiyacından %90 tasarruf elde ediyoruz. İkincil alüminyum üretimi aynı zamanda %95 daha az sera gazı emisyonuna katkıda bulunuyor.

Tamamen Elektrikli MINI Countryman - sürdürülebilirlik – geri dönüştürülmüş alüminyum