Sofistike, Karizmatik ve Sınırlı Sayıda MINI Clubman Final Edition

Borusan Otomotiv'in Türkiye distribütörü olduğu MINI'nin ürün gamındaki en farklı modellerinden olan MINI Clubman, ilk tanıtıldığı yıla gönderme yaparak sadece 1969 adet üretilecek Final Edition versiyonuyla final yapmaya hazırlanıyor. Yeni MINI Clubman Final Edition eylül ayında Borusan Otomotiv MINI Yetkili Satıcılarında yerini alacak.

İlk defa 1969 yılında tasarlanan MINI Clubman, o dönemki tasarımcısı, “ İşlevsel olan şeylerin göze hitap etmediği algısı artık yok oldu.” diyerek MINI Clubman'in zarif tasarımını , 5 kişilik geniş yaşam alanını ve iki kapılı bagajıyla kullanışlılığını vurguladı.. Günümüzde 3. neslinin yollarda olduğu model için MINI, Clubman Final Edition donanımıyla limitli sayıda üretime hazırlanıyor. Yeni MINI Clubman Final Edition, versiyona özel iç ve dış tasarım detaylarıyla emsallerinden kolayca ayrılıyor.

FİNAL EDITION'A ÖZEL TASARIM

Yeni MINI Clubman Final Edition Enigmatic Black, Nanuq White, ve Melting Silver gövde renkleriyle, 1.5 litre versiyonlu 136bg motor gücüyle Türkiye’de satışa sunulacak.

MINI Clubman Final Edition’u diğer modellerden ayıran en belirgin detayların başında otomobilin gövdesinde yer alan ön ızgara çerçevesinin "Işıltılı Bakır" rengi geliyor. Ayrıca otomobilin kaputunda ve kapılarında versiyona özel tasarlanan şeritler ve jantlarda bu renk ile tasarımı tamamlıyor.

Son olarak Yeni MINI Clubman Final Edition'ın C sütununda ve arka bagaj kapağında Final Edition’a özel tasarlanan logolar yer alıyor.

İç Mekana Özel Detaylar

Yeni MINI Clubman Final Edition modelinin iç tasarımı , Final Edition'a özel kapı eşikleri, kullanıcısını saran ve üstün konfora sahip MINI Yours sportif deri koltukları, Nappa spor deri direksiyonu ile Sage Green renginin daha koyu bir tonu Piquet kumaş detaylarıyla premium ambiyans sunuyor.

Kokpitte göze çarpan ilk unsur koyu renkli ön konsol. Konsolda Final Edition'a özel Işıltılı Bakır rengi ve koyu yeşil kullanılıyor. Yolcu tarafında bulunan"1 of 1969" rozeti de tasarımda MINI Clubman Final Edition'ın ayrıcalığına atıfta bulunuyor.

MINI’nin ikonikleşen donanım unsurları arasında bulunan 8.8’’Yuvarlak Dokunmatik Merkezi Ekran, MINI Clubman Final Edition’da da ön konsolun ortasında yerini alıyor.. Dokunmatik özelliği ile dijital dünyayı parmaklarınızın ucuna getiren merkezi gösterge paneli ile Akıllı Telefon Ara Yüzü, MINI Navigasyon, Sürüş Asistanı, Park Asistanı gibi özelliklere kolaylıkla erişilebiliyor. .

Güçlü Motor Seçeneği:

MINI Clubman Final Edition Cooper motorizasyonlu 136 bg gücünde benzinli motor seçeneği ile sunuluyor. 220 Nm tork ve ortalama 6,1-6 l/100km yakıt tüketim değerine sahip.

Üretilen 1.969 adet MINI Clubman Final Edition, MINI hayranlarına olağanüstü bir centilmen ile tanışma fırsatı veriyor.

Yeni MINI Clubman Final Edition, Eylül ayında Türkiye’de Borusan Otomotiv MINI Yetkili Satıcılarındaki yerini alacak.