>
MINI Vision Urbanaut | MINI Türkiye

MINI VISION URBANAUT.
MINI'NİN GELECEĞİNE BİR BAKIŞ.

MINI'nin gelecekte nasıl görüneceğini hiç merak ettin mi?

MINI'nin Tasarım Başkanı Oliver Heilmer ve ekibi, tasarımın geleceği, mobilite ve sürdürülebilirlik odaklı sanal bir etkinlik olan #NEXTGen'de tanıtılan MINI’nin yeni vizyon otomobili MINI Vision Urbanaut'u tasarlamaya başladığında bu sorunun yanıtını keşfetmeyi hedefledi.

Tamamen elektrikli, otonom bir model olan MINI Vision Urbanaut yenilikçi ve minimal tasarımıyla evinin bir uzantısı olmayı amaçlıyor. Bu model, bir otomobilden çok bir oturma odasını andırıyor. Çünkü MINI gelecekte kendini, hem seyahat ederken çevrenle bağlantı kurmana yardımcı olan hem de yolculuk etmediğin zamanlarda sevdiklerinle birlikte vakit geçirmen için samimi bir ortam sunan unutulmaz anların yaratıcısı olarak görüyor.

MINI Vision Urbanaut | MINI Türkiye

MINI ANLARI.

MINI Vision Urbanaut, sana ve ruh haline uyum sağlamak üzere tasarlandı. Bunu başarmak için Oliver ve ekibi, MINI anları adını verdikleri üç mod geliştirdi. Chill, Wanderlust ve Vibe isimli bu MINI anlarının her biri seçildiğinde MINI'nin ortamı ve aydınlatması farklı bir işleve uyum sağlayacak şekilde uyarlanıyor.

Örneğin Chill seçildiğinde, MINI'niz yolculuk etmediğin zamanlarda dinlenebileceğin bir yer haline gelir. Şehir içinde bir vahaya, bir inziva yerine dönüşür.

Wanderlust, yoldayken kullanabileceğin moddur; Vibe ise tamamen arkadaşlarınla ve ailenle bağlantı kurmanı sağlayacak bir ortam sunar. Vibe modu etkinleştirildiğinde, ön koltuklar arkaya bakacak şekilde dönerek sosyalleşme için ideal bir alan yaratılır.

İÇ TASARIM.

Otomobilin iç bölümünü konforlu ve cezbedici hale getirerek iç tasarımda evinin bir uzantısı hissi yaratmak için yumuşak ve sürdürülebilir çeşitli tekstil ürünleri seçildi. Bu konfor hissini artırmak için otomobili kullanmadığın zamanlarda ön paneli aşağı kaydırarak bir yatağa dönüştürebilirsin. Merkezdeki alan tamamen açık ve ferah kalır. Bunun yanı sıra, anahtar ve düğmeler bulunmadığından teknoloji neredeyse görünmezdir. Böylece dış dünyayla bağlantını kesebilirsin.

MINI Vision Urbanaut | MINI Türkiye
MINI Vision Urbanaut | MINI Türkiye

DIŞ TASARIM.

Birçok ikonik özelliği ve tekerleklerinin gövde dışına taşan tasarımının yanı sıra yeni biçimlerle yeniden yorumlanan MINI Vision Urbanaut, dış tasarımında bildiğimiz ve sevdiğimiz MINI’yi ortaya koymaya devam ediyor. Bununla birlikte, kaykaydan ilham alınarak tasarlanan tekerlekleri gibi bazı tasarım özellikleri tamamen yeni.