Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Your unique MINI, Your unique MINI,

MINI'niz - dış tasarım MINI'niz - iç tasarım

REQUEST AN OFFER.

BOOK A TEST DRIVE.

MINI 3-KAPI
MINI 3-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI CABRIO
MINI CABRIO
MINI CLUBMAN
MINI CLUBMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI COUNTRYMAN
jcw _ logo jcw _ logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.
MINI John Cooper Works 1 | MINI Türkiye MINI John Cooper Works 1 | MINI Türkiye

john cooper works.

MINI HEYECANI EN ÜST DÜZEYDE.***

NABZINIZ HIZLI ATSIN.

Yüksek performanslı MINI John Cooper Works, atletik duruşu, farklı ve derin kükremesiyle üzerinizde güçlü bir etki bırakmaya hazır. Yerinde durmayan  bu yüksek performanslı otomobil, John Cooper’ın şampiyon yarışçılarının yeniden vücut bulmuş halidir ve motor sporlarının ruhunu taşır. John Cooper ve ekibi içlerinden gelen sese inandılar. 60’lı yılların başında her türlü zorluğa karşı durarak, öncü bir ruhla küçük bir aile otomobilinden efsanevi bir yarış otomobili yaratmayı başardı ve birçok kişinin fikrini değiştirdi.

MINI John Cooper Works modellerinin fiyat bilgilerine ve online satın alma seçeneklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

GELENEK DEVAM EDİYOR

AZ KİŞİNİN İNANDIĞI BAŞARI.

Hiç kimse John Cooper ve ikonik Klasik MINI’nin, karşılarına çıkan zorluklara karşı, yarışı kazanacağını öngöremedi ama otomobil dünyasına yeni bir soluk getiren MINI John Cooper Works bunu başardı. Bu enerjik ama hep ikinci planda kalmış otomobil, motor yarışları dünyasında bir fırtına gibi eserek çevik kullanım özellikleri, çığır açan motor ve tekerlek düzeni sayesinde performansı ile rakipleri üzerinde hakimiyet kurdu. Hem de üst üste.

MOTOR SPORLARI TARİHİ YAZILIYOR.

John Cooper Works’ün hikayesi 1946 yılında başladı. Charles Cooper ve oğlu John, Cooper Car Company’i kurduktan sonra ilk yarış otomobillerini Charles’ın Surbiton, İngiltere’deki küçük garajında üretti. Bu alçak gönüllü başlangıç, daha sonraları motor sporlarının gidişatını değiştirdi ve günümüze kadar ulaşan heyecan verici bir yarış mirası oluşmasını sağladı. Buna ek olarak, kısa bir süre sonra, Klasik MINI üzerinde derin bir etki yarattı. Sky tarafından yapılan olağanüstü "John Cooper: Genius & Works” belgeselini izleyin.
John Cooper Works – Dahice tasarım John Cooper Works – Dahice tasarım

ÖNCELİĞİ SÜRÜCÜYE VERMEK.

Cooper Car Company ilk olarak tek kişilik Formula Three yarış otomobillerini üretti. Bu otomobiller devrim niteliğindeki arkada yer alan motorları sayesinde 500cc sınıfında son derece başarılı oldu. Bu dahice hamle kısa süre sonra Cooper Car Company’i hevesli genç yarışçıların seçimi haline getirdi. John Cooper hem Formula One Dünya Şampiyonası'nı hem de Üretici Şampiyonası'nı kazandı.
JCW – İlk Mini Cooper JCW – İlk Mini Cooper

BİR EFSANENİN YARATILIŞI.

Kendi otomobil tasarımlarıyla önemli başarılar elde eden John Cooper, yeni tanıtılan Klasik MINI’ye hayran oldu. Otomobilin potansiyeline ilgi duyan Cooper, bu otomobili şampiyon bir yarışçıya dönüştürmeyi hayal etti. Daha güçlü bir motor, çift karbüratör, yeni frenler, daha hassas bir direksiyon ve çevik, go-kart benzeri yürüyen aksamıyla bu mütevazı aile otomobilini devlere kafa tutan bir yarış otomobiline dönüştürdü. 1961 yılında ilk MINI Cooper doğdu.
John Cooper – Kendi oyununun ustası John Cooper – Kendi oyununun ustası

TÜM GELENEKLERİ REDDETTİ.

Artık MINI’yi hiçbir şey tutamazdı. John Cooper’ın sezgileri bir kez daha doğru çıktı. Bu oyunun ustası oydu. Yıllar boyunca tanınacak bir otomobil yaratmıştı. 1964 yılında, MINI Cooper, tüm dünyaca bilinen bir markaydı. 1964, 1965 ve 1967 yıllarında gerçekleştirilen Monte Carlo Rallisi’ndeki tarihi zaferler dahil olmak üzere akla gelebilecek her yarışmayı kazandı. MINI ve John Cooper, Klasik MINI’yi rakiplerinden çok üstün bir şampiyon haline getirdi.
BMW + MINI BMW + MINI

YENİ BİR DÖNEM.

MINI, 2001 yılında BMW Group’a katıldı ve MINI olarak yeni bir marka yaratıldı. Bu değişim, MINI modelleri üzerinde tuning işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve John Cooper Works’ün efsanesini sürdürmeye yönelik ilgiyi yeniden canlandırdı. John Cooper Works MINI Cooper ve MINI Cooper S Tuning Kitleri, 2003 yılından itibaren dünya çapında MINI Merkezleri aracılığıyla sunuldu ve MINI Cooper’ın gücünü 126 bg’ye, MINI Cooper S modelinin gücünü de etkileyici bir seviye olarak 200 bg’ye yükseltti.
Şimdiye kadarki en hızlı MINI Şimdiye kadarki en hızlı MINI

ÇOK DAHA HIZLI.

John Cooper Works GP Kiti ile tuning işlemi önceden gerçekleştirilen MINI Cooper S modeli 2006 yılında piyasaya sunuldu. Bu yeni sınırlı üretim MINI Hatchback, nefesleri kesen bir performans ve benzersiz bir yarış hissi sundu. Şimdiye kadar yollara çıkan en hızlı MINI olarak, 100 km/sa hıza 6,5 saniyeden kısa sürede erişebiliyordu. Yalnızca 2.000 adet üretildi. Tüm otomobiller, metalik Thunder Blue ve Chili Red aynalar ile Pure Silver tavanın kullanıldığı tek bir renk gamıyla sunuldu ve 1 ve 2000 arasında numaralandırıldı.
İlk MINI John Cooper Works modeli İlk MINI John Cooper Works modeli

EFSANE YENİDEN DOĞUYOR.

2007 yılında BMW, John Cooper Works marka adını, mühendislik ve geliştirme kaynaklarını satın aldı. Bir yıl sonra, John Cooper Works Hatchback modelinin tamamen güncellenmiş versiyonu ile John Cooper Works Clubman olmak üzere ilk iki yeni MINI John Cooper Works piyasaya sunuldu. Bu otomobiller 1,6 litrelik 4 silindirli TwinScroll turboşarj motorla donatıldı ve 211 bg güce sahipti. John Cooper’ın öncü ruhu ve sürüş performansına olan bağlılığının bir ifadesiydi.
Beş yıl sonra 2013’te, sınırlı sayıda üretilen, 218 bg turboşarjlı dört silindirli motora sahip MINI John Cooper Works GP piyasaya sunuldu. Bir kez daha 2000 adet üretilen otomobil, peşinden koşulan bir model haline geldi.

MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

ŞAMPİYONUN SEZGİLERİ.

MINI’nin motor sporları mirası, sokaklara yeni çıkan MINI John Cooper Works modellerinde yaşamaya devam ediyor. Tümü hassas kullanım ve hızlanma özelliklerinin güçlü bir bileşimini sunmak üzere aynı yüksek performans genlerini ve yarış seviyesinde ayarları paylaşıyor. Üstelik MINI John Cooper Works Yarış Takımı rekabeti de ele geçiriyor. Yakın zamanda dünyanın önde gelen spor otomobil markalarına üstün gelerek Daytona’da damalı bayrağı gördü. MINI ALL4 Racing ile dört yıl arka arkaya Dakar Rallisi'ni kazandıktan sonra X-raid MINI John Cooper Works Ralli ekibi Dakar Rallisi’ne başarılı bir başlangıç yaptı. Tam da John Cooper’ı gururlandıracak bir başarı.
MINI John Cooper Works GP Concept
MINI John Cooper Works GP Concept car MINI John Cooper Works GP Concept car

AYRICALIK SAHİPLERİ İÇİN.

Hayal gücümüzü, öncü ruhumuzu ve yarış genlerimizi bir araya getirip yarının yüksek performanslı otomobilini tasarladık.
En Üst Düzey Performans
John Cooper Works | MINI Thrill Maximised John Cooper Works | MINI Thrill Maximised

YÜKSEK GÜÇ, OLAĞANÜSTÜ HIZLI TEPKİ ÖZELLİĞİNİ BERABERİNDE GETİRİYOR.

Artık yollara çıkmaya hazırsınız. 2,0 litre 4 silindirli TwinPower Turbo motorun ürettiği büyüleyici tork sayesinde 100 km/sa hıza yaklaşık altı saniyede ulaşabilirsiniz. Bir otomobilden beklentiniz hız ise MINI John Cooper Works'ün motor gücünün sunduğu yüksek performans ile kendinizi pistte hissedeceğinize emin olabilirsiniz.
Deneyimleyin

GÜCÜN SESİNİ DENEYİMLEYİN.

Kulaklıklarınızı takın, sesi açın ve efsanevi John Cooper Works’ün kükremesini dinleyin.** ***

Ayırt Edici Tasarım
MINI John Cooper Works önden görünüm MINI John Cooper Works önden görünüm

YARIŞÇI GÖRÜNÜMÜ İLE ŞAMPİYON RUHU.

MINI John Cooper Works modelleri, daha otomobile binmeden heyecan uyandırmak üzere tasarlanır. Cesur, ilhamını yarışlardan alan görünümü, yüksek kaliteye sahip malzemeleri ve geliştirilen görsel özellikleri MINI John Cooper Works’ü kendi kulvarına yerleştirir. MINI John Cooper Works modelleri önden görünümü ile dikkatleri üzerine çekecek kuvvettedir. John Cooper Works, ek olarak, klasik İngiliz yarış otomobillerinin renginin modern bir yorumu olan ve efsanevi geçmişini hatırlatan özel Rebel Green renkle birlikte sunulur.
Modeller
JCW MODELLERİ İLE TANIŞIN JCW MODELLERİ İLE TANIŞIN

JCW MODELLERİ İLE TANIŞIN.

Bir John Cooper Works’ün direksiyonuna geçtiğinizde yarış pistlerindeki heyecanı yaşamanız garantilidir. Premium performans modellerimiz efsane John Cooper’ın adıyla anılır ve şimdiye kadar üretilen en güçlü ve ayrıcalıklı MINI modelleridir.
MINI JOHN COOPER WORKS MINI JOHN COOPER WORKS

MINI JOHN COOPER WORKS.

Son derece etkileyici bir ralli geçmişine sahip klasik bir otomobildir. John Cooper’ın başarılı otomobillerinin doğrudan varisi olan MINI John Cooper Works içinizdeki yarışçıya hitap eder. Güç, çeviklik ve detaylı mühendisliği zahmetsiz bir biçimde bir araya getirir. Kısa aks aralığı sayesinde alçak ağırlık merkezi hissini en üst seviyeye çıkarır; böylece bir sonraki virajı heyecanla beklersiniz.
MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO. MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

MINI JOHN COOPER WORKS CABRIO.

Saçlarınızdaki rüzgarı ve damarlarınızda dolaşan adrenalini hissedin. MINI John Cooper Works Cabrio şık, sportif bir tasarım ve sağlam bir performans sunar.
MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN. MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

MINI John Cooper Works Clubman modelinde çok yönlü performansı sofistike tasarımla harmanladık. Motor kapağının altındaki 231 bg güç ve nefesleri kesen viraj dönüşlerinde ekstra tutuş için dört çeker sistemiyle JCW’nin yüksek oktanlı keyfinden ödün vermenize gerek yok. Arka kısımdaki geniş boyutları ve bölünerek açılan kapılarıyla her durum için yeterli esnekliğe sahiptir.
MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN. MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

MINI JOHN COOPER WORKS COUNTRYMAN.

Bu macera severler için tasarlanmış bir John Cooper Works modelidir. Etkileyici gücü, boyutları ve standart dört çeker özelliğiyle sizi yolun götürdüğü her yere ve daha da ötesine taşır.
Kokpit Görünümü.

İÇERİ GEÇİN.

Cockpit View Cockpit View
Chili Red tavan şeritleri, motor kapağı şeritleri ve ayna kapaklarıyla MINI John Cooper Works

MÜKEMMEL BİR RENK SEÇENEĞİ.

MINI Cooper S 3 Kapı otomobiliniz Chili Red tavan, motor kapağı ve ayna kapaklarıyla birlikte çok keyifli. Kendiniz de tasarlayıp görebilirsiniz. John Cooper Works’ten ilham alan tasarım.

JCW LIFESTYLE KOLEKSİYONU MINI YETKİLİ SATICILARI’NDA
Online Satış
MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works MINI John Cooper Works

MINI’NİZİ ONLINE SATIN ALIN.

Yetkili Satıcı Bulucu

YETKİLİ SATICINIZI BULUN.

YETKİLİ SATICI PİNİ YETKİLİ SATICI PİNİ

KUSURSUZ SÜRÜŞ.

Borusan Otomotiv’de BMW Grup Satış ve Ürün Eğitmeni görevini sürdüren İsmail Terzi, kaleme aldığı makalesinde bizi MINI John Cooper Works ile bir araya getiriyor. Yepyeni bir yıla merhaba derken, anın tadına vardığı yolculuğunda kendisine MINI John Cooper Works ile yaşadığı deneyim eşlik ediyor. Gelin, bu deneyime birlikte ortak olalım.
Kusursuz Sürüş
MINI 3-KAPI
MINI 3-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI 5-KAPI
MINI CABRIO
MINI CABRIO
MINI CLUBMAN
MINI CLUBMAN
MINI COUNTRYMAN
MINI COUNTRYMAN
jcw _ logo jcw _ logo

COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.