SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

GERİ DÖNÜŞ YOK.

MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - taahhüt MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - taahhüt

BAĞLILIĞIMIZ.

MINI olarak, ikonik tasarım ve performanstan ödün vermeden çevreye duyarlı bir yaklaşımı benimsemeye öncülük ediyoruz. Bu hedef, gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin doğrudan sonucudur. Şimdi sürdürülebilir, kısmen geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak tamamen hayvan dostu, deri içermeyen bir iç tasarım sunuyoruz. Ön panel ve kapı panelleri üzerindeki 2D örgü kaplaması %90'a varan geri dönüştürülmüş polyester elyaftan üretilmiştir. Bununla birlikte yeni nesil jantlarımız artık %70'e kadar geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor.

ÇEVRE DOSTU MALZEME ALTERNATİFLERİ.

Deri malzeme yerine kullandığımız malzemeler sayesinde artık MINI otomobilleri için hayvan dostu iç tasarım seçenekleri sunuluyor. Deri ile aynı premium kaliteyi ve konforu sağlayan %100 geri dönüştürülmüş örme kumaşlardan üretilen yenilikçi koltuk döşemeleri; görünüm, his ve işlevsellikten hiçbir taviz vermiyor. Yeni direksiyonlarımız ise görünüm ve dayanıklılık açısından zorlu kriterlerin tamamını karşılıyor.

MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - deri alternatifleri MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - deri alternatifleri
MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - geri dönüştürülmüş kumaşlar MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - geri dönüştürülmüş kumaşlar

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ KUMAŞ VE TEKSTİLLER.

Ön panel, kapı ve kol dayama yüzeyleri geri dönüştürülmüş polyester iplikten yapılmış kaliteli örme kumaşla donatılmıştır. %90 oranında geri dönüştürülmüş polyester elyafı 2D dokuma kumaşa dönüştüren inovatif bir sürecin ardından, bu kumaşı ön panel ve kapı panellerinde kullanıyoruz. İşlem sayesinde, pamuğa kıyasla yaklaşık %98 daha az su kullanılıyor ve geleneksel polyester işlemeyle karşılaştırıldığında CO2 emisyonunu yaklaşık %80 oranında azaltıyor.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ALÜMİNYUMA ÖNCELİK VERİYORUZ.

Tasarım süreci ve ürün geliştirme sırasında bize rehberlik eden ilke “geri kazanılmış ürüne öncelik” vermektir. Yeni nesil MINI otomobillerimizin jantlarında %70'e kadar alüminyum hurdasından geri dönüştürülmüş alüminyum kullanılıyor. Üretimde kullanılan yeşil enerji ile birlikte, birincil alüminyum üretimine kıyasla gereken enerjiden yaklaşık %90 oranında daha az enerji harcıyoruz. Geri dönüştürülmüş alüminyum üretimi sayesinde %95 daha az sera gazı salınır.

MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - ikincil alüminyum MINI Cooper 3 Kapı - sürdürülebilirlik - ikincil alüminyum